Harry Potter Dizisinden İlk Tanıtım Geldi!

Harry-Poter-Dizi

Beyazperde’den televizyon dizisi olarak ekranlara dönüşesek yapımlardan Harry Poter dizisi için ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. HBO Max‘ın yeni dizisi Harry Potter 23 Mayıs’ta sevenleri ile buluşacak.

Warner Bros. Discovery’nin HBO Max ve Discovery+ hizmetlerini birleştirdiği yeni dijital platformu “Max” yayın hayatına 23 Mayıs’ta başlıyor. Platformda birçok yapım ile beraber Harry Poter diziside ekranlara gelecek. Warner Bros. dizinin kitaplara sadık bir uyarlaması olacağını ifade etti. Daha önce çıkan bilgilere göre, her sezon bir kitabı işleyecek ve yazar J.K. Rowling’in yapımda rol alması bekleniyor.

Yazar J.K. Rowling’in 1997 yılında Harry Potter ve Felsefe Taşı ile başlattığı Büyücülük Dünyası serisi sekiz ana film, üç yan film ve bir sahne oyununa ev sahipliği yaptı. Başlangıcından bu yana 13,4 milyar doların üzerinde gelir elde eden marka, şimdi orijinal seriyi ele alan bir yapımla daha da genişlemeye hazırlanıyor. Dizinin her sezonu Rowling’in yedi romanından birini uyarlayacak ve yazar baş yapımcı olarak görev alacak. Harry Potter dizisi tamamen yeni bir oyuncu kadrosuna sahip olacak ve şaşırtıcı bir şekilde şirket için “on yıl sürecek” bir taahhüt olarak faturalandırılıyor.

Şu an için dizinin başrollerinde hangi oyuncuların yer alacağı, orijinal filmden geri dönen oyuncuların olup olmayacağı ya da filmler ile klasikleşmiş eşyaların birebir kullanılıp kullanılmayacağı konusu henüz bilinmiyor.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık