1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

‘Looney Tunes’ Serilerinde Artık Silah Yok!

‘Looney Tunes’ Serilerinde Artık Silah Yok!
0

Yanlış duymadınız. Artık yeni yayınlanacak ‘Looney Tunes‘ serilerinde silah gösterilmeyecek. Elmer Fudd karakterini silahsız nasıl kabul edeceğiz bilemiyorum :) HBO Max, yeni Looney Tunes versiyonunu piyasaya sürdü ve orijinaliyle birçok benzerlik taşıyor ama silah şiddeti konusunda değişikliğe gittiler. Bu durum hayranları sansür düşüncesi üzerinden biraz kızdırmış gözükse de Elmer Fudd, Bugs Bunny’yi silahsız kovalamak zorunda kalacak.
Looney Tunes serisinin baş yapımcısı Peter Browngardt; “Silah kullanmıyoruz. Silah kesinlikle yok ama gerçek olmayan çizgi film şiddeti kullanabiliriz.” dedi. Neyse ki, yeni çizgi dizi bazı ayırt edici özellikleri koruyacak ama Elmer Fudd’u tüfeği olmadan görmek oldukça garip. Bunun başka yolları olabilirdi ama şirket silahı tamamen kaldırmayı tercih ett. 2020 yapımı Looney Tunes artık böyle karşımıza çıkacak.

Açıkçası, insanlar Looney Tunes çizgi filmlerinin 2020 versiyonu hakkında öfkeli ama başka bir grup olayla dalga geçiyor. Bir Twitter kullanıcısı; “Muhafazakarlar sokaklarda yürüyecek, çünkü Elmer Fudd’un silahı yok” diye bir espri yaparken, bir diğeri “Daha komik olandan emin değilim: Warner Bros’un Elmer Fudd’un silahını silah şiddeti gerekçesiyle yasaklaması mı? Yoksa, insanların üzülüp, abonelikten çıkacaklarını söylemesi mi?” dedi. Hatta, Bugs Bunny’nin Elmer Fudd’un silah yerine kullanacağı tırpandan dolayı ölmesi fikrini daha korkunç bulanlar da mevcut.

HBO Max, tarihin en sevilen karakterlerinden bazılarını içeren 200 yeni Looney Tunes karakterine sahip. Bugs Bunny, Daffy Duck, Piggy, Elmer Fudd, Tweety, Sylvester, Büyükanne, Yosemite Sam, Foghorn Leghorn, Marslı Marvin, Pepé Le Pew, Speedy Gonzales, Tazmanya Canavarı, Road Runner, Coyote ve diğer birçok karakter yeni çizgi filmlerde yer alıyor, ancak, yeni maceralarına devam ederken silahlarının olmasını beklemeyin.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir