Netflix, 9 Kere Leyla Filmi

9-kere-leyla-netflix

Ünlü yönetmen Ezel Akay’ın yönettiği 9 Kere Leyla filmi Netflix platformunda yayınlanacak. Filmin başrollerinde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Fırat Tanış, Elçin Sangu ve Alican Yücesoy yer alıyor. Peki 9 Kere Leyla filmin konusu nedir? İşte oyuncu kadrosu ve detaylar.

Neredesin Firuze?, 7 Kocalı Hürmüz, F Tipi Film ve Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi filmlerle tanıdığımız deneyimli ve ünlü yönetmen Ezel Akay’ın yeni filmlerinden biri 9 Kere Leyla 4 Aralık 2020’de Netflix platformunda yayınlanacak. Zengin oyuncu kadrosu, fragmanında yer alan eğlenceli sahneler ve yine fragmanda yer alan, sözlerini Ezel Akay’ın yazıp Haluk Bilginer’in seslendirdiği şarkı ile çok konuşulan 9 Kere Leyla filminin oyuncu kadrosunda ise Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Fırat Tanış, Elçin Sangu ve Alican Yücesoy yer alıyor.

9 Kere Leyla filminin konusu ise, bir aşk üçgenini konu alıyor. Filmin tanıtımı şöyle: “Bir evlilik, iki aşk, üç bela, Dokuz Kere Leyla… Adem (Haluk Bilginer), güzeller güzeli metresi Nergis (Elçin Sangu) için Leyla (Demet Akbağ) ile 20 yıllık evliliğini bitirmeye karar verir. Ancak Leyla’dan doğal bir yolla kurtulması neredeyse imkansızdır. Diğer yandan bu duruma bir çözüm bulamazsa, yasak aşkı Nergis, çok yakında parmaklarının arasından kayıp gidecektir. Üstelik Adem tüm bu aşk trafiğinin arasında kendisine ait antika el yazmasının peşinde olan Mahdum Bey (Fırat Tanış) ve kıskanç avukatı Haris (Alican Yücesoy) ile de uğraşmak zorundadır.”

9 Kere Leyla Fragmanı

2019 yılında çekilen 9 Kere Leyla filminin 20 Mart’ta vizyona girmesi planlanıyordu. Fakat tüm dünyayı saran koronavirüs salgını nedeniyle filmin hem vizyon hem de gala tarihi ertelendi. 20 Mart’ta yapılacak olan gala gecesinden bir hafta önce filmin ertelendiği açıklanmıştı. 9 Kere Leyla filmini 4 Aralık’tan itibaren Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık