Uyanış: Büyük Selçuklu 3. Bölüm

Uyanıis-Buyuk-Selcuklu-Bolum-3

TRT1 ekranlarında Büyük Selçuklu devletini anlatan yeni dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu yeni bölümü ile devam ediyor. Uyanış: Büyük Selçuklu 3. Bölüm ile 12 Ekim Pazartesi akşamı TRT1 ekranlarında olacak.

Uyanış: Büyük Selçuklu 2. bölüm ile izleyicisini ekrana kilitledi. TRT 1’in yeni dizisi Uyanış Selçuklu dizisinin yayınlanan bölümün ardından 3. yeni bölüm fragmanı paylaşıldı. İntikam duygusunun artacağı Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümden nefes kesen dakikalar yaşatıyor. Elçin’i Isfahan’a götürmek üzere Anadolu obasından alan Sencer ve Tapar, yolda Anadolu’daki asiler tarafından ölümcül bir tuzağa düşürülmüştür. Sencer ve Tapar düştükleri tuzaktan nasıl kurtulacaklardır?

Uyanış: Büyük Selçuklu 3. Bölüm izle

Uyanış: Büyük Selçuklu 3. Bölüm Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 3. Bölüm 2. Fragmanı

Uyanış: Büyük Selçuklu 2. Bölümde Neler Oldu?

Anadolu Türkmenleriyle Selçuklu arasında başlamak üzere olan muhtemel bir savaşı engelleyebilecekler midir?
Bir taraftan Bâtıniler, Selçuklu’yu “içeriden çökertmeye çalışırken”, diğer taraftan Bizanslılar da dışarıdan taarruzlarına başlayacaklardır! Bu taarruzlar karşısında Melikşah ve Sencer ne yapacaktır?
Tüm bunların arasında Selçuklu Sarayı’na gelecek olan ‘misafir’ saraydaki dengeleri nasıl değiştirecektir?
Diğer yandan yıllar önce devletinin selameti uğruna oğlundan vazgeçen Melikşah, Nizamülmülk’e oğlunu kendisine göstermesi hususunda ısrar eder. Melikşah’ın oğlunu görmesinin devlet için yeni tehlikelerin doğmasına yol açacağının farkında olan Nizamülmülk ne yapacaktır?
Melikşah oğlunu görme hasretiyle yanarken, Sencer gönlüne düşen aşk ateşiyle nasıl başa çıkacaktır?

Yazı gezinmesi

Mobil sürümden çık