1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

8 Kasım 2019 Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta

8 Kasım 2019 Vizyondaki Filmlerde Bu Hafta
0

Recep İvedik 6

Başrolünü Şahan Gökbakar’ın üstlendiği Türk sinemasının kült komedi serilerinden Recep İvedik, serinin 6.filmi ile seyircisiyle buluşuyor.

6.filmde, Konya’ya gitmeyi amaçlarken turizm acentasının hatası sonucu kendilerini Kenya’da bulan Recep İvedik ile arkadaşı Nurullah’ın vahşi dünyada kabilelere ve doğaya karşı verdikleri mücadele yetmezmiş gibi akla zarar bir teklif alarak yepyeni bir maceraya atılışlarına şahitlik edeceğiz.

Hapşuu

Arkadaşları Meli, Vızz, Taka Tuka ile birbirinden eğlenceli maceralara atılan Hapşuu’nun hikâyesinin konu edinildiği filmde, misafirleri olan Lemi Filozof’a başlarından geçenleri anlatan bu tatlı arkadaş grubu, bir yandan da eğlenmekten geri kalmıyor. Yönetmen koltuğunda Kenan Öztürk oturduğu pedagojik değerlendirmelerden geçmeyi başarmış olan Hapşuu’nun senaryosunu ise Arzu Yurtseven kaleme aldı.

Onun Adı Petrunya

Sadece erkeklerin katılabileceği geleneksel bir törene izinsiz bir müdahalede bulunan genç bir kadının hikâyesini konu edinen film, Makedonya’da geçiyor ve takvimlerin Ocak ayının 19’unu göstermesi ile filme konu olan olaylar cereyan ediyor. Erkeklerin, bir rahip tarafından suya atılan haçı çıkarmak için birbirleri ile yaptıkları yarışı Petrunija kazanır ancak erkekler, Petrunija’nın kadın olduğu için ritüele katılmaya hakkı olmadığını, bu yüzden haçı geri vermesi gerektiğini düşünür. Peki Petrunija’ı haçı geri vermeye ikna olacak mıdır?

Pavarotti

Dünya tarafından tanınan opera sanatçısı Pavarotti’nin hayatını anlatan Oscar’lı yönetmen Ron Howard’ın filmi, 1990 İtalya Dünya Kupası’nın resmi şarkısı haline gelen “Nessun Dorma”nın ardından daha geniş kitlelerce kabul gören opera sanatının, Pavarotti aracılığı ile daha da göze çapış hikayesini bir ikon haline gelmeden öncesinden alıyor ve bizlere en güzel şekli ile sunmayı amaçlıyor.

Yaralı Keklik

Kardeşine verdiği sözü tutmaya çalışan küçük çocuğun hikâyesini konu ediyor. Hasta olan kız kardeşi ile yakından ilgilenen, onu mutlu etmek için çabalayan Veysel, bir gün dedesi ile köyde dolaşan Veysel, yaralı bir keklik bulur ve ilgilenebilmek için onu alarak eve götürür. Yaralı kekliğin haline üzülen Veysel’in kız kardeşi, ağabeyinin kekliği iyileştirip salacağına dair söz vermesini ister. Bu sırada küçük kızın durumu iyice ağırlaşınca hastaneye kaldırılır. Kardeşinin iyileşip geleceği günü bekleyen Veysel, bu sırada kardeşine verdiği sözü tutmak için elinden geleni yapar.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir