1. Anasayfa
  2. İpuçları

Film İzleme Kültürü

Film İzleme Kültürü
0

Kendinizi depresyonda, yalnız hissediyorsanız veya olumsuz düşüncelerle çevriliyseniz, bu duyguların içinizde birikmesine izin vermeyin. Onları içeride tutmak ve bütün gün kötü hissetmek yerine, dışarı çıkarmaya çalışın. Olumsuz düşüncelerden kurtulmanın ve belki de sorununuza çözüm bulmanın en iyi yolu full film izlemektir.

Filmler sadece eğlenmenin bir yolu değil, aynı zamanda bir terapi şeklidir. Sinematerapi (film terapisi), tıbbi ve zihinsel sağlık sorunlarının üstesinden gelmek için bir dışavurumcu terapi şeklidir. Bu terapi, bireyin olumsuz düşüncelerini, kötü alışkanlıklarını ve yaşam olaylarını yönetme becerisini değiştirebilir. Sinema terapiye giden insanlar, güncel sorunlarını yansıtan filmler izliyorlar.

Filmler sizi daha sağlıklı yapabilir! Araştırmacılar, korku filmleri izlemenin, yaralanmaların iyileşmesi ve hastalıklarla mücadelede gerekli olan beyaz kan hücrelerini artırdığını bulmuşlardır. Ancak kalp rahatsızlığı olanlardansanız korku filmlerinden uzak durmalısınız. Bazı bilim adamlarına göre gülmek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve strese bağlı stres hormonlarını azaltabilir. Türkçe dublaj film izleyerek siz de eğlenceli ve faydalı dakikalar geçirebilirsiniz.

Özellikle çocuklar ve gençler söz konusu olduğunda film izlemenin en büyük faydalarından biri yeni şeyler öğrenmektir. En küçükler kelime dağarcığını genişletebilir ve film izleyerek yabancı dil öğrenebilirler. İyi bir belgesel veya zekice hazırlanmış bir tarihi drama, sizi önemli konular ve olaylar hakkında eğitebilir.

Ayrıca hd film izlemek, her gün karşılaştığımız insanlara ve sorunlara bakış açımızı değiştirebilir. Sadece film izleyerek yeni diller, diğer kültürler, tarihi olaylar ve çok daha fazlasını öğrenebiliriz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir