1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Game of Thrones Fanları Son Sezonun Yeniden Çekilmesini İstiyor

Game of Thrones Fanları Son Sezonun Yeniden Çekilmesini İstiyor
0

Game of Thrones’un iki yıl boyunca merakla beklenen final sezonu gündem yaratmaya devam ediyor. Büyük finale sadece bir bölüm kala, hayranlar sıradışı bir eyleme imza attı.

HBO ekranlarında yayınlanan epik dizinin şimdiye dek yayınlanan ilk beş bölümü, gerek sinematografisi gerekse karakter gelişimi anlamında karışık tepkiler aldı ve birçok açıdan eleştiri topladı. Tartışmaların vardığı son nokta ise, final sezonunun yeniden çekilmesi için başlatılan bir imza kampanyası oldu.

Change.org sitesinde “Remake ‘Game of Thrones’ season 8 with competent writers” (Game of Thrones’un 8. sezonu yetenekli senaristler tarafından yeniden yapılsın) başlığıyla kampanya başlatan bir Game of Thrones fanı, dizinin daha iyi bir final sezonunu hak ettiğini iddia etti ve HBO’yu final sezonunu yeniden çekmeye davet etti. Kampanyanın hedefi 400.000 oy olarak gösterilmişti. İlk günde 350,000 kişinin katılım gösterdiği kampanyanın hedefi 1.000.000 olarak değiştirildi. Şimdi ise katılımcı sayısı 750.000’i gösteriyor. Ancak yapımcıların yeterli bütçesi olmadığı için dizinin sevilmeyen haliyle bile zorlukla çekildiği bilinenler arasında yer alıyor. Özellikle Jon Snow’a sadık olan ulu kurt Ghost’u daha fazla göstermek için yeterli bütçeleri olmadığını dile getirmişlerdi. Kit Harrington için harcayacakları tüm bütçenin CGI masraflarına gittiği de bilinenler arasında bulunuyordu.

Game of Thrones“un final sezonu HBO ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Dizinin final sezonunda başlıca rolleri Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams ve Nikolaj Coster-Waldau paylaşıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir