Squid Game Dizisi, Konusu, Oyuncuları, Nasıl İzlenir?
1

Ülkemizdeki istatistiklere göre ülkemizde sşu sıralar en çok izlenen Netfliz dizisi Squid Game oldu. Peki Squid Game konusu nedir? Squid Game nasıl izlenir? Squid Game dizi oyuncuları kimlerdir? gibi soruların yanıtlarını sizler için hazırladık.

Güney Kore yapımı Netflix dizisi Squid Game dizisi Netflix tarafından 17 Eylül 2021’de dünya çapında yayınlandı. Yayınlandığı günden bu yana en çok izlenenler listesinde kendisine yer bulan Squid Game, izleyenlerden oldukça iyi geri dönüşler aldı. O zaman senaryosu ve yönetmenliği Hwang Dong-hyuk’a ait olan Squid Game dizisini daha yakından inceleyelim.

Squid Game Dizi Konusu

Squid İngilizce bir kelime olup, Türkçe anlamı ise “Kalamar” demektir. “Squid Game” dizisi Türkçe karşlığı “Kalamar Oyunu” olarak çevrilir. Henüz sadece birinci sezonu yayınlanan yeni dizi Squid Game, Netflix’in orijinal Güney Kore yapımı dizisidir. Toplamda 9 bölümden oluşan Squid Game dizisi gerilim- drama türünde bir dizidir ve bir hayatta kalma mücadelesini ekrana taşır.

Para sıkıntısı çeken yüzlerce oyuncu, tuhaf bir davet alır. Davette onlara cazipi bir ödül karşılığında çocuk oyunlarında yarışmaları teklif edilir. Teklifi kabul eden oyuncular, yarışmayı kazanırlarsa 40 milyon dolarlık büyük ödülün sahibi olacaktır. Ancak ödül cazip olsa da oyunun ölümcül riskleri vardır.

Squid Game Dizi Oyuncuları Kimlerdir?

Squid Game dizisinin başrollerinde Lee Jung-jae (Chief of Staff) ve Park Hae-soo (Prison Playbook) ikilisi yer alırken ayrıca dizide; HoYeon Jung – Kang Sae-byeok, Oh Yeong-su Oh Il-nam, Anupam Tripathi, Abdul Ali, Heo Sung-tae Jang Deok-su ve Kim Joo-ryoung – Han Mi-nyeo rol almaktadır.

Squid Game Dizisi Kaç Bölüm, Nereden İzlenir?

Squid Game şu an 1 sezon ve 9 bölüm olarak yayınlanmıştır. Squid Game dizisini Netflix platformundan izleyebilirsiniz
Squid Game Bölümleri:

– 1. Sezon 1. Bölüm: “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” (60 dakika)
– 1. Sezon 2. Bölüm: “Cehennem” (63 dakika)
– 1. Sezon 3. Bölüm: “Şemsiyeli Adam” (54 dakika)
– 1. Sezon 4. Bölüm: “Takıma Sadık Kal” (55 dakika)
– 1. Sezon 5. Bölüm: “Adil Bir Dünya” (52 dakika)
– 1. Sezon 6. Bölüm: “Kanka” (62 dakika)
– 1. Sezon 7. Bölüm: “VIP’ler” (58 dakika)
– 1. Sezon 8. Bölüm: “Gemi Aslanı” (32 dakika)
– 1. Sezon 9. Bölüm: “Şanslı Bir Gün” (55 dakika)

Squid Game Yeni Sezon Ne Zaman?

Squid Game dizisi 17 Eylül 2021 tarihinde ilk sezonu ile ekranlara gelmiştir. Henüz 2. sezonu ile ilgili bir bilgilendirme yapılmadı fakat bu kadar yoğun ilgi gören Squid Game 2. sezon bölümlerinin ilerleyen günlerde yayınlanmasını bekliyoruz.

Squid Game Dizi Tanıtım Videosu

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Müthiş bir dizi. Kore dizileri muthis kaliteli fakat bu Squid Game harika olmuş. ✌️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir