1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun Filminin Tanıtım Videosu Yayınlandı

Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun Filminin Tanıtım Videosu Yayınlandı
0

Türkiye tarihine damga vurmuş olayları filmlerine başarılı bir şekilde konu etmesiyle ünlenen Mustafa Uslu’nun imzasını taşıyan Digital Sanat yapımı film Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun’a ait ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Milletçe en büyük yaralarımızdan biri olan Dumlupınar denizaltı faciasını konu edinen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun’a ait tanıtım filminde, Çanakkale açıklarında konuşlanmış olan denizaltının İsveç bandıralı bir şilep ile çarpışması sonrası denizaltında mahsur kalanları görüyoruz. Bundan 66 yıl önce gerçekleşen olayda yalnızca beş asker sağ kalabilmiş ve maalesef 7 subay, 35 astsubay ve 39 deniz eri yaşamını yitirmişti. Dumlupınar şehitleri anısına izleyici ile buluşmaya hazırlanan film aracılığı ile kahramanlık dolu bu öyküyü beyaz perdede izleyebileceğiz. Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin senaristliğini Mert Dikmen; yönetmenliğini ise Sarıkamış Çocukları, Türk İşi Dondurma, Ayla ve Müslüm filmlerindeki çalışmaları ile tanıdığımız Can Ulkay üstlendi.

Tür olarak tarihi dram olarak sınıflandırılabilecek olan Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun, oyuncu kadrosunda Timuçin Esen, Ali Atay, İsmail Hacıoğlu; Murat Yıldırım, Uğur Güneş, Taner Ölmez, Ahmet Rıfat Şungar, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler yer alıyor. Filmin müziklerinde ise Hadi Be Oğlum, Berlin Kaplanı, Muhteşem Yüzyıl gibi yapımların müziklerini besteleyen Fahir Atakoğlu’nun imzası bulunuyor.

Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin 2020 yılının Ocak ayında yayınlanması planlanıyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir