1. Anasayfa
  2. Dizi Oyuncuları

Hagrid, Robbie Coltrane Hayatını Kaybetti

Hagrid, Robbie Coltrane Hayatını Kaybetti
0

Harry Potter serisini izleyenlerin aklına Hogwarts’ta anahtarların ve yerlerin bekçisi Rubeus Hagrid olarak kazınan Robbie Coltrane 72 yaşaında hayatını kaybetti. Robbie Coltrane’in İskoçya’da Larbert’teki evinin yakınlarındaki bir hastanede öldüğü belirtildi. Coltrane’in son iki yıldır rahatsız olduğu bildirildi.

Robbie Coltrane (doğum adıyla Anthony Robert McMillan) 30 Mart 1950 günü dünyaya geldi. Harry Potter filmlerinde Hagrid’i oynayan aktör Robbie Coltrane, 72 yaşında 14 Ekim 2022 tarihinde öldü. İngiliz tiyatro oyuncusu Robbie Coltrane, ITV dedektif draması Cracker ve James Bond filmleri Goldeneye ve The World Is Not Enough’da yer aldı.

Ajanı Belinda Wright yaptığı açıklamada, oyuncunun İskoçya’daki Falkirk yakınlarındaki bir hastanede öldüğünü doğruladı. Coltrane’i “eşsiz bir yetenek” olarak nitelendirdi ve Hagrid’in dünyanın her yerindeki çocuklara ve yetişkinlere neşe getirdiğini ifade etti.

Üzücü haberi duyuran Wright “Şahsen benim için onu sadık bir müşteri olarak hatırlayacağım. Harika bir aktör olmasının yanı sıra, adli olarak zeki, zekice esprili ve 40 yıl boyunca menajeri olarak adlandırılmaktan gurur duyduktan sonra onu özleyeceğim.” dedi.

Ünlü serinin yazarı J. K. Rowling de üzücü haber üzerine Twitter’da şu satırlara yer verdi:
“Robbie gibi birini bir daha asla uzaktan tanıyamayacağım. İnanılmaz bir yetenekti. Onu tanıdığım, onunla çalıştığım ve onunla güldüğüm için çok şanslıydım. Başta çocukları olmak üzere ailesine sevgi ve başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir