1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Zaferin Rengi Şubat’ta Sinemalarda

Zaferin Rengi Şubat’ta Sinemalarda
0

Milli mücadele yıllarının anlatıldığı Zaferin Rengi filmi 16 Şubat’ta vizyona giriyor! Zaferin Rengi filminin fragmanı ve afişi yayınlandı!

Kadrosunda Kubilay Aka, Gülper Özdemir, Nejat İşler, Timuçin Esen, Yiğit Özşener, Gonca Vuslateri ve Birce Akalay rol aldığı Abdullah Oğuz’un yönetmen koltuğuna oturduğu Zaferin Rengi filminde; filmin afişini ise Hollywood yapımları için tasarladığı afişlerle tanınan dünyaca ünlü afiş tasarımcısı Emrah Yücel imza attı. “007 James Bond”, “Fifty Shades of Gray”, “Avatar”, “Kill Bill”, “Frida” ve “Kingdom of Heaven” gibi birçok Hollywood yapımının afişini hazırlayan ödüllü tasarımcı Emrah Yücel Türkiye’de ilk kez, ANS Productions tarafından izleyici ile buluşan “Asmalı Konak” dizisinin afiş tasarımıyla da adını duyurmuştu.

Emrah Yücel; uzun bir düşünme ve yaratım sürecinin sonunda tasarımın ortaya çıktığını söyledi: “Epik filmlerde akılda kalan en önemli araçlardan birisi afiş tasarımıdır. Bu sebeple bu destansı hikâyeyi aktaran güçlü bir afiş tasarlamak için büyük bir özenle çalıştım. Fenerbahçe’nin güçlü renkleri eşliğinde, işgal altındaki İstanbul’u fona koydum, merkeze futbol ve milli mücadele döneminin sembol karakterlerini canlandıran başrol oyuncularının portrelerini yerleştirdim.

Zaferin Rengi filmi, 1919 yılında İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerine karşı örgütlenen insanların Anadolu’da başlattıkları direnişi, Cumhuriyet tarihinin en önemli spor başarılarından olan General Harington Kupası efsanesinin etrafında anlatıyor.

Zaferin Rengi Fragmanı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir