1. Anasayfa
  2. Yerli Sinema

7. Koğustaki Mucize Filmi Tüm Dünya’da Yankı Bıraktı!

7. Koğustaki Mucize Filmi Tüm Dünya’da Yankı Bıraktı!
0

Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği, Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı ve 1983 yılında sıkıyönetim altındaki bir Ege kasabasında yaşayan, haksız yere hapse atılan Memo ile yedi yaşındaki kızı Ova’nın tekrar birbirlerine kavuşmaya çalışmalarını anlatan 7. Koğuştaki Mucize geçtiğimiz yıl 5 milyon 316 bin 933 seyirci tarafından izlenmiş ve 2019’un en çok izlenen filmi olmuştu.

Film, bir süre önce Netflix’te yayınlanmaya başladı. Film ilk önce ABD listesinde ardından Fransa’nın listesinde birinci sıraya yerleşti. Hatta Netflix Fransa, filmde sıkça geçen ‘Lingo Lingo’yu tweetledi ve 100 binin üzerinde beğeni aldı.

Filmin konusu hakkında 1 başka tweet atan NetflixFR en sonunda şu yazıyı paylaşıyor: 7 Koğuştaki Mucize önünde ağlamazsanız, sizin için yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Kesinlikle üzücü bir Türk filmi.

2019’un en çok izlenen Türk filmi Netflix’e gelince Amerika’yı da ele geçirdi. Netflix Amerika’da günlerdir TOP 1’de, zirveyi ele geçirmiş durumda.

TikTok’ta kızlar 7. Koğuştaki Mucize ile dağılmışlar.

https://twitter.com/fnrliz/status/1244037123851902976

Bir başka tweet de ise şöyle yazıyor:
“Siz Türkler sucuğu icat etmenin ötesine geçip, Yeşil Yol filminden daha iyi bir film yarattınız. 7. Koğuştaki Mucize’yi herkese tavsiye ederim, bir başyapıt. Ağlamaktan başım ağrıyor.”

DJ Snake bile 7. Koğuştaki Mucize filmi için twwet attı: “Bu filmi izlerken 8 kez ağladım, bu normal mi?”

“Az önce çok hüzünlü bir Türk filmi izledim ama çooook çok güzeldi. Yedinci Koğuştaki Mucize ismi, izlemek isteyenlere.”

https://twitter.com/poshwine/status/1244908918532440064

“Bu benim Yedinci Koğuştaki Mucize isimli Türk filmini izledikten sonraki halim. Son 20 dakikadır film boyunca olduğu gibi ağlamadan duramıyorum. Beni çok etkiledi ve kalbim / beynim hala izlediğim şeyi atlatmaya çalışıyor. Şu an yapamam.”

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir