Aamir Khan Türkiye’ye Geliyor
0

Dünya’nın en ünlü aktörlerinden biri olan Aamir Khan, Forrest Gump filminin uyarlaması olan Laal Singh Chaddha’nın koronavirüs kaynaklı durdurulan çekimlerini Türkiye’de devam ettirmeye karar verdi. Ünlü aktör ve yönetmen, ekim ayında Türkiye’Ye gelip filmin çekimlerini tamamlayacak.

Hint sinemasının en ünlü isimlerinden biri olan aktör, yönetmen ve yapımcı Aamir Khan ülkemizde de çok fazla sevilen aktörler arasında yer alıyor. 1994 ABD yapımı Forrest Gump’ın uyarlaması olacak “Laal Singh Chaddha”nın Covid-19 nedeniyle Hindistan’da yarıda kalan çekimlerinin Türkiye’de tamamlanacağı açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 2017’de yılının Ekim ayında Türkiye’de gösterime giren Süperstar filminin tanıtımı için bakanlığın konuğu olarak gelen Aamir Khan, gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Türkiye’nin sinema alanında sunduğu olanaklar ve ülkenin geniş doğal plato potansiyelinden memnun kalmıştı. Hindistan’da salgının şu anda set olanaklarını olumsuz etkilemesi üzerine Aamir Khan, çekimleri devam eden Forrest Gump uyarlaması filmin kalan kısmını Türkiye’de çekmeye kadar verdi.

Aamir Khan ve yapım ekibi, ön hazırlık çalışmalarını gerçekleştirmek için Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle bu ay Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirecek. Ekim ayında başlayacak ve 40 gün sürecek çekimlerde ise Hint sinemasına ait pek çok önemli isim yer alacak. Aamir Khan’la birlikte filmin başrolünde yer alan bir diğer ünlü oyuncu Kareena Kapoor’un da bu süreçte Türkiye’de bulunacağı düşünülüyor.

Hindistan’ın en büyük yıldızlarından biri olarak kabul edilen Aamir Khan, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük bir hayran kitlesine sahip. 3 Idiots, Peekay, Ghajini gibi filmlerle tanınan Khan, yeni filmiyle de çok konuşulacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir