1. Anasayfa
  2. Dizi Karakterleri

Barry Allen Kimdir? – The Flash

Barry Allen Kimdir? – The Flash
0

theflash-barry allen

Barry Allen, toplamda dört Flash karakterinden biridir. Bunlar Jay Garrick (1940–günümüz), Barry Allen (1956–1985, 2008–günümüz), Wally West (1986–2006, 2007–günümüz) ve Bart Allen (2006–2007, 2009–günümüz) şeklindedir. Bunların arasından Wally ve Bart, Flash mertebesine yükselmesinden önce Yardımcı Flash olarak anılılardı. Barry Allen ise çizgi romanın Gümüş Çağı’nın ilk kahramanıdır. Barry Allen, DC’nin günümüze kadar gelen en popüler süper kahramanlarından birisi olarak kabul edilmiştir.

the-flash-sezon finali fotoları 2
the-flash-sezon finali fotoları 2

The CW kanalından yayınlanan The Flash dizisindeki Flash karakteri ise Barry Allen’dir.

İlk Flash, Jay Garrick’tir. O ortadan kaybolduğu zaman ortaya Barry Allen çıkmıştır. Ortaya çıkmasıyla birlikte Gümüş Çağı’n başlamasını sağlamıştır.

Barry Allen’in azılı düşmanı Professor Zoom‘dur. Asıl adı Eobard Thawne olan Professor Zoom (ya da Reverse Flash) asıl olarak çok uzak gelecekte, 25. yüzyılda, ortaya çıkan biridir. Çizgi romana göre gidecek olursak eğer Eobard Thawne, Flash’a hayrandır. Ve geleceğin teknolojisini kullanarak hem onun güçlerine hem de görüntüsüne kavuşur.

the flash sezon finali 2

Bir süre sonra saplantı haline dönüşür ve bir nedenden dolayı geçmişe gelerek geçmişteki küçük Barry Allen’in annesini öldürür. Bu kısımdan sonra diziye göre gidersek, Barry, Dedektif West‘in himayesinde büyür. Çünkü babası, annesini öldürme suçundan hapse girmiştir. Buraya kadar dizide olanlardı. Çizgi romanda ise annesinin cinayeti için babası suçlanır. Hapise giren babası, hapishanede hayatını kaybeder. Reverse Flash bununla da yetinmez. Normal şartlarda Barry’nin başına bunların hiçbiri gelmiyor, ailesiyle yaşarken yine bilinen olaylar sonucu (laboratuar kazası, yıldırım çarpması vs) Flash’a dönüşüyor. Fakat Flash’a dönüştükten sonra edindiği düşmanı Professor Zoom geçmişe giderek Barry’nin hayat çizgisiyle oynuyor. Önce köpeğini öldürüyor, evini yakma gibi küçük hamlelerle Barry’nin hayatına müdahale ediyor. Daha sonra Barry’nin annesini öldürüp suçu babasına yükleyerek asıl olayların başlamasına sebep oluyor. Barry Allen, yine Flash oluyor ama çok daha zor ve dramatik bir hayat sürdürmek zorunda kalıyor.

İlginizi Çekebilir
killer frost

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir