Black Mirror 4.Sezon izle
0

Netflix kanalının merakla izlenilen ve ülkemimizde de büyük bir takip olan Black Mirror dizisi 4.sezon ile geri dönüyor. 2011 yılında ekranlara merhaba diyen dizi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın bir parçası olmaktan çıkarak hayatımızın neredeyse tamamını ele geçiren teknolojik gelişmeler, internet ve dolayısıyla sosyal medyanın toplumsal hayatı nasıl değiştirdiğine dair fütüristik yaklaşımları içerisinde barındırıyor.

Black Mirror Konusu

İngiliz Channel 4 kanalında yayınına 2011 yılında başlayan dizi, kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alınmıştır. 2016 itibarıyla bu yeni yayın ağı üzerinden sunulacaktır. Dizinin yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir. Dizinin kazandığı başarı sonrasında ünlü bilim kurgu yazarı Stephen King beğenisini ifade etmiş; oyuncu Robert Downey, Jr. ise “The Entire History of You” adlı bölümü film olarak çekmeyi düşündüğünü açıklamıştır.

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında “her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” demiştir.

Channel 4 kanalında yayınına 2011 tarihinde başlayan dizidir. Kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix 2011 ve 2013 yıllarında Channel 4’te yazınlanan dizinin üçer bölümden toplam 6 bölümü yayınlanmıştır. Bu bölümlere 2014 yılında hazırlanan ve Aralık ayında yayınlanan yılbaşı özel bölümü eklenmiştir. Böylece 2011-2014 tarihleri arası dizinin yedi bölümü yayınlanmıştır. Oysaki Amerikan Netflix’in dizinin haklarını alması sonrasında 2016 yılında yayınlanması beklenen yeni sezonun 12 bölümden oluşacağı ilan edilmiştir. Fakat Netflix 2016 Temmuz’unda yaptığı açıklamayla yeni sezonun ilk altı bölümünün 21 Ekim 2016’da yayın platformunda olacağını açıklamıştır. Üçüncü sezonda hem kamera arkasında hem de oyuncular arasında tanınmış isimlerin yer alacağı açıklanmıştır.

Black Mirror 4.Sezonda Bizi Neler Bekliyor

Black Mirror 2. sezonun ardından iptal edilmişti. Ama herkesin gönlünün sultanı Netflix diziyi satın alıp devamını sağladı. Her bölümü farklı konu ve oyunculardan oluşan dizinin yeni sezon fragmanını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Black Mirror 4.Sezonda Kimler Oynayacak

Dizinin kadrosunda Jesse Plemons, Rosemarie DeWitt, Jimmi Simpson, Cristin Milioti, Aldis Hodge, Maxine Peake, Andrea Riseborough, Letitia Wright ve Michaela Coel gibi ünlü isimlerin yanı sıra onlarca başarılı oyuncu yer alıyor.

Modern dünyaya karşı toplu huzursuzluğun ele alındığı dizide her bölümde modern teknoloji paranoyasına değinen iğneleyici ve akıcı hikayeler anlatılıyor. Dizinin 4. sezon yönetmen koltuğunda ise Jodie Foster, Toby Haynes, John Hillcoat, Colm McCarthy, Tim Van Patten ve David Slade bulunuyor.

Black Mirror 4.Sezonu Nasıl İzleyebilirim?

Black Mirror dizisinin izleyenilmek için Netflix üyeliğininiz olması gerekiyor. Ayrıca 1 ay ücretsin deneme üyelipide mevcut detaylar için buraya tıklayabilirsiniz. Diğer bir yöntem ise internet üzerinden yabancı sitelerden Black Mirror 4.sezon bölümlerini izleyebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir