1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Nicolas Cage Yeni Bir Dizi ile Ekranlara Dönüyor

Nicolas Cage Yeni Bir Dizi ile Ekranlara Dönüyor
0

56 yaşındaki Amerikalı oyuncu Nicolas Cage, Netflix’in “Tiger King” belgesellerinin öznesi olan Joe Exotic merkezli yeni bir TV dizisinde rol alacak. Sekiz bölümlük dizi Imagine Television Studios ve CBS Television Studios tarafından üretilecek ve önümüzdeki yıla sarkmadan yayında olacak. Cage, elbette hakkında çok konuşulan ve tartışmalar yaratılan Joe Exotic’i canlandıracak.

Yeni dizi, Leif Reigstad’ın “Joe Exotic: Vahşi Bir Adamın Dünyasına Karanlık Yolculuk” adlı makaleye dayanacak. CBS TV Stüdyoları makalenin haklarını Haziran 2019’da elde etti. Dan Lagana, Make Good Content aracılığıyla imzalanan genel anlaşma altında yazar, showrunner ve yürütücü yapımcı olarak hizmet verecek. Imagine adına Brian Grazer ve Samie Kim Falvey yapımcılığı üstlenecek. Cage de oyunculuğunun yanı sıra Satürn Films aracılığıyla yapımcı olacak.

Joe Schreibvogel, yani Joe Exotic, Oklahoma’da akıl sağlığını kaybetme riski altında bile parkını elinde tutmak için mücadele eden eksantrik, egzotik bir hayvanat bahçesi sahibi. Dizi, Joe ile aslanın bilinen hikayesi üzerinden ilerleyecek ve nasıl Joe Exotic olduğunu, kendini nasıl kaybettiğini keşfedecek. Rol, Cage’in kariyerinin ilk televizyon rolü anlamına geliyor. Başarılı oyuncu, uzun süredir aksiyon ve b-sınıfı filmlerde rol alıyor. Daha önce “Leaving Las Vegas” filmiyle Oscar Ödülü kazandı ve Adaptation filmiyle de aday olmayı başardı. Ayrıca; “Moonstruck”, “Raising Arizona”, “Face / Off”, “National Treasure” ve “Ghost Rider” filmlerinde oynadığı rollerle tanınıyor ve geniş bir hayran kitlesine sahip.

Showrunner Lagana, daha önce Emmy adayı Netflix dizisi “American Vandal”la konuşulmuştu. Diğer projeleri arasında MTV serisi “Zach Stone Is Gonna Be Famous” ve Hulu serisi “Deadbeat” yer alıyor. Proje, izlenme rekorları kıran Netflix belgeseli sonrası, “Tiger King”in tuhaf dünyası hakkında ilan edilen ikinci senaryolu dizi. İlk proje, Kate McKinnon’ın başrolde olacağı ve Carole Baskin’i canlandıracağı bir dizi olacak. “Tiger King” belgeselleri 20 Mart’ta yayına alındı ve ilk 10 gününde 34 milyon kişi tarafından izlendi.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir