arama

  Chernobyl

  Ukrayna da yaşanan Çernobil felaketini konu alan Chernobyl dizisi HBO kanalında ekranlara gelicek. Dizi 6 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanacak. Dizi 5 bölümden oluşuyor.
  • 1 Yıldız
   Loading...

  Beş bölümlük mini dizi, 26 Nisan 1986 tarihinde Ukrayna Pripyat şehrinin yaklaşık 15 kilometre uzağında bulunan Çernobil şehrinde konuşlu olan Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen nükleer kaza felaketini konu alacak.

  26 Nisan 1986’da Ukrayna’nın Çernobil şehrindeki Çernobil Nükleer Santrali’nde meydana gelen kaza sonucu 31 kişi yaşamını yitirdi. Ancak kaza sonrası yayılan radyasyon sonucu bölgede binlerce kanser vakası görülmüş ve bir çoğu ölümle sonuçlanmıştı. Çernobil faciasının ardından Rusya’ya, Avrupa’ ya ve Türkiye’ye de büyük miktarda radyasyon yayıldığı tespit edilmişti. Bu insan eliyle yaşanan felaket Chernobyl dizisinde etkileyici şekilde anlatılıyor.

  Dizinin yönetmen koltuğunda Johan Renck oturuyor. Başrollerini Stellan Skarsgard, Emily Watson, Jessie Buckley, Adam Nagaitis ve Jared Harris’in üstlendiği 5 bölümlük mini dizi “Chernobyl”, 6 Mayıs’ta HBO’da yayınlanacak.

  benzer içeriklerBENZER İÇERİKLER
  • Demir
   1 sene önce

   Bu diziye bayıldım. İzlerken içim eridi. Fakat Chernobyl dizisini internetten nasıl izleyebilirim? İlk 2 bölümünü izledim siten telif hakkı nedeni ile kaldırmışlar. Dizi çok güzel izlemek istiyorum :(

   2
   yorum beğen