1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Büyük Hazine Filmi TV Dizisi Oluyor

Büyük Hazine Filmi TV Dizisi Oluyor
0

Disney Plus’ta “Büyük Hazine” filmlerine dayanan bir TV dizisi geliştiriliyor. Hem orijinal “Büyük Hazine” filmi, hem de devamı olan “Büyük Hazine: Sırlar Kitabı”nı üreten yapımcı Jerry Bruckheimer, yaklaşmakta olan Starz dizisi “Hightown” için Collider’a verdiği bir röportaj sırasında yeni projenin müjdesini de verdi.

Bruckheimer; “Kesinlikle streaming platformu için bir Büyük Hazine fikri üzerinde çalışıyoruz ve beyaz perde için de bir tane daha yapacağız. Umarım, ikisi de bir araya gelir ve yakın zamanda izleyicilerle buluşturabiliriz. Disney Plus için olan versiyonda çok daha genç bir oyuncuyla devam edeceğiz. Aynı hikaye olacak ama genç bir oyuncu üerinden ilerleyeceğiz.” dedi.

Disney Plus, sevilen filmleri TV dizisine uyarlama konusunda bir atılım gerçekleştiriyor ve bu atılıma katılan son film Büyük Hazine olacak. Platform daha önce, “Honey, I Shrunk the Kids” ve “Home Alone”un yeniden başlatılması haberlerini de duyurmuştu. Yeni haber, Disney ve Bruckheimer’ın “Büyük Hazine 3” üzerinde çalışmaya başladıklarını açıklamasından dört ay sonra gelmiş oldu. “Bad Boys for Life” senaryo yazarı Chris Bremner, devam filminin senaryosunu yazıyor. Nicolas Cage, orijinal iki Büyük Hazine filminde, Amerikan tarihindeki önemli yönetim figürlerinin sırlarını çözmek isteyen bir kriptolog ve hazine avcısı Benjamin Gates olarak rol aldı. Her iki filmde de Diane Kruger, Justin Bartha, Jon Voight ve Harvey Keitel rollereini tekrarladı.

“Büyük Hazine 3” için resmi kadro duyurusu yapılmamasına rağmen, Bruckheimer filmin “aynı oyuncu kadrosunu” içereceğini söyledi. Cage bir yandan da Imagine Television Studios ve CBS Television Studios’tan gelecek sekiz bölümlük bir dizi olan “Tiger King: Murder, Mayhem ve Madness” adlı Netflix dizisinde Joe Exotic’i canlandırmaya hazırlanıyor. “American Vandal” showrunnerı Dan Lagana, dizide yazar, showrunner ve baş yapımcı olarak görev yapacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir