1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Neşet Ertaş'ın Hayatını Anlatacak Filmden Fragman!

Vefatının 10'uncu Yılında Neşet Ertaş'ın Hayatını Anlatacak "Garip Bülbül Neşet Ertaş" filminin fragmanı yayınlandı.

“Garip Bülbül Neşet Ertaş” Filmi Geliyor!
0

Türk Müziği’nin önemli isimlerinden biri olan Neşat Ertaş’ın hayatını anlatacak olan “Garip Bülbül Neşet Ertaş” filminin yeni fragmanı yayınlandı. 2012 yılında prostat kanseri tedavisi görürken hayatını kaybeden ünlü müzisyen, vefatının 10. yılında hayatını anlatan bir film vizyona girmeye hazırlanıyor. Ünlü ozanın ölümünden sonra, Erol Parlak tarafından iki ciltlik bir eser kaleme alınmış ve bu esere “Garip Bülbül Neşet Ertaş” ismi verilmişti.

Daha önce de bir başka efsanevi müzisyen olan Müslüm Gürses’in hayatını konu alan Müslüm ve Ayla filminin de yapımcısı olan Mustafa Uslu, bu filmde de yapımcı olarak karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda ise Ömer Faruk Sorak yer alıyor.

Erol Parlak’ın kitabının Neşet Ertaş’ın isteği dışında yazıldığı gerekçesiyle Ertaş’ın ailesi mahkemeye başvurmuş ve filmin çekilmemesi talebinde bulunmuş, ancak mahkeme bu talebi reddetmişti. Yine de film için büyük bir ilgi göze çarpıyor.

Filmin kadrosunda Ramazan Bağgül, Bektaş Dolu ve Zara gibi isimler yer alıyor. Neşet Ertaş türkülerini seslendirecek olan Bektaş Dolu, büyük ozanı örnek alan bir halk müziği sanatçısı olarak dikkatleri çekiyordu.

Hayatı boyunca pek çok plak ve kasete imza atan Neşet Ertaş, şiirlerinde ise “Garip” mahlasını kullanıyordu. Galasının Kırşehir Stadyumu’nda yapılması planlanan film, Ertaş’ın vefat yıldönümünde gala yapamamış olsa da yeni bir fragmanla karşımıza çıkmış oldu. Filmin vizyon tarihi ise 23 Aralık 2022.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir