Kuruluş Osman 60. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 60. Bölüm ile 26 Mayıs Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman 59. bölümüyle ekrana geldi. Kuruluş Osman’ın son bölümünde; Umur Bey, Şeyh Edabali’nin karşısına çıktı. Kuruluş Osman’ın son bölümünde heyecan doruktaydı. Peki Kuruluş Osman 60. Bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Kuruluş Osman 60. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 59. Bölüm Özeti

Osman Bey’in uyarılarına kulak asmadan Moğolların kampını basmaya giden Umur Bey ve alpleri, Nikola tarafından uyarılan Togay tarafından tuzağa düşürülür. Togay’ın komutanı Camuha da nökerleri ile birlikte savunmasız kalmış Umur Bey obasına baskın düzenler. Malhun Hatun ve bir avuç alp obayı savunmak için ölüm kalım mücadelesine girer.

Osman Bey ve Togay arasındaki anlaşmayı bozmayı başaran Nikola, düşmanlarının birbirini kırmasından faydalanmak isterken; Togay’ın anlaşmayı bozduğunu düşünen Osman Bey, Kayı Obası’na saldırı ihtimaline karşılık önlem alır.

Nikola tarafından yalnız bırakılan ve tuzağa düşen Umur Bey, yaşadığı başarısızlığın ardından büyük pişmanlık yaşar. Umur Bey obasının yaralarını sarmak için derhal harekete geçen Osman Bey, Umur Bey’den ise Türkmenlerin istikbalini tehlikeye atmasının hesabını soracaktır.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir