1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Müstehcen Sahneleriyle Konuşulan The Idol Dizisi İptal Edildi!

Müstehcen Sahneleriyle Konuşulan The Idol Dizisi İptal Edildi!
0

Blinding Lights adlı şarkısıyla geçtiğimiz yaz aylarına damga vuran ‘The Weeknd’ olarak tanınan şarkıcı Abel Tesfaye ile Lily-Rose Depp’in başrolleri paylaştığı The Idol dizisinin 2. sezonunun gelmeyeceği açıklandı. Dizi içerdiği müstehcen sahneler sebebiyle büyük eleştirileri toplamıştı.

HBO kanalı The Idol dizisinin ikinci sezonuna devam etmeme kararı aldı. Daha önce basında çıkan The Idol dizisinin normalde tek sezonluk bir dizi olduğu ve 2. sezonunun olmayacağı iddalı HBO tarafından yalanlaanmıştı fakat, görünüşe göre HBO ekibi yeniden karar değişikliğine gitti.

Kadrosunda The Weeknd (Abel Tesfaye), Lily-Rose Depp, Jennie Ruby Jane, Troye Sivan, Moses Sumney, Rachel Sennott, Hari Nef, Da’Vine Joy Randolph, Hank Azaria ve Sophie Mudd gibi isimlerin yer aldığı dizi ilk sezonunun yayınlanmasının ardından ekranlara veda etti. Lily-Rose Depp’in bir gece kulübü sahibinin (Tesfaye) etkisi altına giren bir pop yıldızını canlandırdığı dizi, ilk gösteriminde sert eleştiriler alırken izleyici sayısı ve eleştirel puanları diğer HBO dizilerinin oldukça gerisinde kaldı.

Bir HBO sözcüsü, iptal kararıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “The Idol, HBO’nun en provokatif orijinal programlarından biriydi ve izleyicilerin güçlü tepkisinden memnunuz. Uzun uzun düşündükten ve değerlendirdikten sonra HBO, yaratıcılar ve yapımcılar ikinci sezona devam etmeme kararı aldı. Yaratıcılara, oyunculara ve ekibe inanılmaz çalışmaları için minnettarız.”

Yönetmen Amy Seimetz, ‘kreatif farklılıklar’ nedeniyle projeden ayrıldıktan sonra Levinson projeyi devralmıştı. Ancak dizide işler pek yolunda gitmedi. Set koşullarının kötü olduğuyla ilgili haberleri eleştirmenlerin ve izleyicilerin kötü yorumlar takip etti.

Haziranda iptal haberleri çıksa da HBO henüz bir karar verilmediğini kaydederek haberleri yalanlamıştı.

Kanaldan gelen yeni açıklamada, ‘dizinin gördüğü ilgiden memnun oldukları ancak uzun düşünme ve değerlendirmelerden sonra’ yapımcılar ve yaratıcı ekibin ortak kararıyla ikinci sezona devam etmeme kararı alındığı duyuruldu.

Yükselen bir pop yıldızı Jocelyn ile romantik bir ilişkiye girdiği akıl hocası Tedros’un hikayesini konu alan The Idol’ın kadrosunda Troye Sivan, Rachel Sennott, Hari Nef, Debby Ryan ve Blackpink’ten Jennie de yer alıyor. Dizinin bölümleri Türkiye’de BluTV’de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir