1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Silo 2. Sezon Onayını Aldı

Silo 2. Sezon Onayını Aldı
0

2023 yılına damga vuran dizilerden biri olan Silo dizisi hayranlarına müjdeli haber geldi! Apple TV+ yeni bilim kurgu dizisi Silo 2. sezon onayını aldı.

Hugh Howey’nin aynı adlı roman üçlemesine dayanan Silo, Graham Yost tarafından diziye uyarlandı. Başrolünde Rebecca Ferguson’un yer aldığı yapım, insanlığın son kalesi olan dev bir siloda yaşayan mühendis olan bir karakterin gerçeği keşfetme çabasını anlatıyor. Dizi, hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden güçlü yorumlar alarak Apple için önemli bir çıkış noktası oldu.

Apple TV+ programlama başkanı Matt Cherniss yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sürükleyici, atmosferik ve güzel bir şekilde hazırlanmış bilim kurgu destanı Silo’nun hızla Apple’ın bir numaralı drama dizisi haline geldiğini görmek son derece tatmin ediciydi. Dünyanın dört bir yanındaki izleyiciler, bu büyüleyici yeraltı dünyasında gömülü gizemler ve komplolara kapıldı, izleyici sayısı tırmanmaya devam ediyor ve ikinci sezonda Silo’nun daha fazla sırrının açığa çıkması için çok heyecanlıyız.

“Silo”, toksik bir kıyametin ardından, dışarıdaki zehirli dünyadan korunmak için yer altına sığınan dünyadaki son on bin insanın hikayesine odaklanıyor. Silonun ne zaman ve neden inşa edildiğini kimse bilmiyor ve öğrenmeye çalışanlar ölümcül sonuçlarla karşılaşıyor. Ferguson, sevilen birinin öldürülmesiyle ilgili cevaplar arayan bir mühendis olan Juliette’i canlandırıyor.

Graham Yost (The Pacific) ve Morten Tyldum (The Imitation Game) tarafından yaratılan dizide ayrıca David Oyelowo, Harriet Walter, Avi Nash, Common, Rashida Jones ve Chinaza Uche gibi isimler rol alıyor.

Silo Dizi Konusu

Dünya’nın toksik maddelerle bezenmiş atmosferinden insanları korumak için kurulmuş bir yeraltı yaşam alanıdır. Rebecca Ferguson’ın canlandıracağı Juliette, çalışkan bir mühendistir. Oyelowo, Silo’nun sakinlerini korumak amacıyla düzeni sağlamaya çalışan şerifi Holston’ı canlandırıyor. Rashida Jones, Holston’ın IT deparmanı üyesi eşi Allison’ı canlandırıyor. IT ekibinin başında ise Tim Robbins’in canlandıracağı karakter bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir