Netflix’in Yeni Türk Dizisi Fatma
0

Türkiye’den çekiliyor, Netflix kapatılıyor haberleri sosyal medyada dolanıyorken Netflix yeni Türk dizisi Fatma‘nın çekimlerinin başladığını duyurdu.

Netflix, mart ayında düzenlediği etkinlikte “Şimdiki Aklım Olsaydı”, “Fatma” ve “Sıcak Kafa” isimlerinde üç yeni yerli dizinin izleyiciyle buluşacağını ilan etmişti. RTÜK ile girdiği sansür polemiğinin ardından baş rollerini Özge Özpirinççi ve Birkan Sokullu’nun paylaştığı “Şimdiki Aklım Olsaydı” hakkında iptal kararı alan platformun, ülkemizden çekileceği iddiaları gündeme gelmişti. Netflix, yaptığı açıklamayla birlikte bu iddiaları yalanladıktan sonra yeni yerli dizi projesi “Fatma” için ilk paylaşımını yaptı.

Netflix’in temizlikçi bir kadın olan Fatma’nın hayat hikâyesini ve başına gelenleri anlatan yeni yerli dizisi Fatma’dan ilk fotoğraf geldi. Şirketin resmi Instagram hesabından yapılan paylaşım ile dizinin çekimlerine başlandığı da ortaya çıkmış oldu.

Son dönemlerde Türkiye’deki yapımlarına bir hayli önem vermeye başlayan Netflix, 2018 yılında yayın hayatına başlayan Hakan: Muhafız, ertesi sene gelen Atiye ve bu yılın başlarında çıkan olaylı dizi Aşk 101 derken şirket, kısa sürede birçok yerli dizi üretmeye başladı.

Bu yıl içerisinde birçok yeni yerli dizi çekimine başlayacağını daha önceden bildiğimiz Netflix, olaylı geçen son dönemlerin ardından yeni dizisi Fatma’dan ilk fotoğrafı paylaştı. Diziye adını veren Fatma isimli bir karakterin hayatını anlatan dizinin başrolünde Bana Masal Anlatma, Her Şey Seninle Güzel ve Çiçero gibi filmlerden tanıdığımız Burcu Biricik yer alıyor.

Ünlü oyuncu Burcu Biricik’in kendi Instagram hesabından yaptığı bu paylaşımı Netflix Türkiye, “Aramıza hoş geldin Fatma! Heyecanlı geri sayım başladı!” notuyla yayınladı. Çekimlerine 16 Temmuz günü başlanan dizinin yapımcılığını Başak Abacıgil üstleniyor. Senaryosu Özgür Önurme tarafından kaleme alınan yapımın yönetmenlik koltuğunda ise Özer Feyzioğlu oturuyor.

Temizlikçi bir kadın olan Fatma’nın hayat hikâyesini konu alan aynı addaki dizide, Fatma’nın kocası Zafer hapisten çıktıktan bir süre sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramak için yola çıkan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık bağlantılarının bu cinayeti öğrenmesiyle, hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten başka çaresi kalmadığını anlayan Fatma, artık bir yandan kocasını ararken diğer yandan da masum ‘temizlikçi kadın’ olarak cinayet işlemeye devam eder.

Olayları ele alış biçimiyle izleyicileri içine çekecek gibi görünen Fatma’nın, önümüzdeki aylarda Netflix ekranlarında yayın hayatına başlaması bekleniyor. Yayın tarihi hakkında resmi bir açıklama bulunmayan yerli Netflix yapımı hakkında yeni bir gelişme yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir