1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Sinema

Sherlock Holmes’un Kız Kardeşi Enola Holmes Filmi

Sherlock Holmes’un Kız Kardeşi Enola Holmes Filmi
0

Sherlock Holmes’un kız kardeşi Enola Holmes’un hikayesi film oluyor! Millie Bobby Brown‘ın yıldızı olacağı Enola Holmes filminde yeni fotoğraflar resmi olarak paylaşıldı. Görsellerde Enola’nın yanı sıra Sherlock Holmes’ü ve Mycroft’u da görüyoruz. Ayrıca şimdilerde Netflix’in Sherlock Holmes serisinin yazarı ve karakterlerin yaratıcısı olan Arthur Conan Doyle’un hakları ile verdiği bir mücadele olduğu gündemde bulunuyor.

Sir Arthur Canon Doyle’nin yazdığı birçok olayı ve gizemi konu edinen kitaplardan oluşan seride, gizemleri davaları olağanüstü zekasıyla ve Doktor Watson’un yardımıyla çözen Sherlock Holmes’ı konu edinen hikaye okurları tarafından büyük beğeni toplamıştı.

Daha önce çok birçok versiyonu çıkan ve farklı oyuncuların canlandırdığı Sherlock karakterinin en sevilen versiyonlarından biri olan Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın başrolünde oynadığı 4 sezonluk dizi, 5. sezon konusunda olan kararsızlığıyla Sherlock sevenleri üzmüştü. Bunun yanında Robert Downey Jr. ve Jude Law’ın başrolünde olduğu film de izleyiciler tarafından büyük beğeni toplamıştı. Netflix Sherlock’un bu versiyonunda, 2010-2016 yılında Nancy Springer’ın yazdığı altı kitaplık roman serisi Elona Holmes Mystery’nden temel alınarak daha çok Sherlock Holmes’un kız kardeşi üzerinde durulacak bir film olacağı biliniyor.

Yönetmenliğini Fleabag, Killing Eve, The Hour gibi önemli yapımlarla tanınan Harry Bradbeer’ın üstlendiği Enola Holmes’ün uyarlandığı kitaplarda Enola’nın annesinin kaybolduğu biliniyor. Bu durumda Enola onu yok sayan ağabeyleri Sherlock ile Mycroft’tan yardım ister. Sherlock ve Mycroft bu olayı çözerken Enola’yı uzaktaki yatılı bir okula gönderme kararı alırlar. Ancak Enola oradan kaçacaktır. İlk gideceği yer de Sherlock Holmes ile birlikte çeşitli vakalarda çalışan dedektif Lestrade olacaktır. Olaya dahil olmak isteyen Enola, Sherlock ile tam bir saklambaç oynamaya kalkışacaktır. Serinin her bir devam kitabında Enola Holmes yeni bir ortadan kaybolma vakası üzerinde çalışmalarını sürdürür ve Sherlock’un izinden gider.

Enola Holmes Fragmanı

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap