Stranger Things 5. Sezon Detayları
  1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Stranger Things 5. Sezon Ne Zaman?

Netflix platformunun en çok izlenen dizilerinden biri olan Stranger Things 4. sezon finali ile veda etti. Peki Stranger Things 5. Sezon ne zaman yayınlanacak? Stranger Things 5. Sezon oyuncuları kim olacak ve Stranger Things 5. Sezon konusu ne olacak? soruları yanıtlarını buluyor.

0

Hüzünlü bir sezon finali geride bıraktı Stranger Things. Netflix’in popüler dizisi Stranger Things 4. sezon final bölümü cuma günü yayınlandı. Diziye ilgi o kadar yüksekti Netflix platformunun yüksek talep nedeniye kısa bir süre çökmesine sebep oldu. Stranger Things 4. sezon 2. kısmının yayınlanmasının ardından gözler 5. sezona çevrilmiş durumda. DownDetector verilerine göre 13 binden fazla kullanıcı platformda bölümlerin yayınlanmasından kısa bir süre sonra teknik arızalar bildirmeye başladı. Dizinin dördüncü sezonu, 27 Mayıs’ta ilk yedi bölümü yayınlandıktan sonra İngilizce dilindeki diziler arasında bir numaraya hızla çıkarak rekor kırmıştı. Stranger Things dördüncü sezon vol 1 ilk 28 gününde 930.3 milyon saatlik izleyici elde ederek Bridgerton’a ait rekoru kırdı.

İlk sezonu, 15 Temmuz 2016’da yayınlanan Stranger Things’in, yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı Duffer Kardeşler üstlenmektedir. Stranger Things 5. sezon, Netflix’in daha şimdiden en çok beklenen devam yapımları arasında yerini aldı. Duffer Kardeşler, daha ilk sezon biter bitmez dizinin tüm hikayesinin hazır olduğunu belirtmişlerdi. Duffer Kardeşler, beşici sezon için “Başladığı andan itibaren vitesi yükseltecek, gazı kökleyecek!” açıklamasında bulundular. Dördüncü sezonun yavaş başlangıcı, izleyiciyi oyalayan “kaçtığımız hapishaneye geri dönelim” gibi oyalamalarını düşünürsek beşinci sezona dair bu açıklama umut verici. Hızlı başlayan bir hikayeyi doya doya izlenebilir kılacak olan detaylar, her zamanki gibi ana karakterlerin gelişimleri ve birbirleriyle olan ilişkileri olacak.

STRANGER THİNGS 5. SEZON NE ZAMAN?

Stanger Things’in yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, daha önce dizinin 5. sezonunu doğrulamıştı. Duffer Kardeşler, açıklamalarında dizinin hikayesinin 7 sene önce planlandığını ve o dönemde dizinin 4 veya 5 sezon olacağını tahmin ettiklerini belirtti. Ayrıca 5. sezonla birlikte dizinin ekranlara veda edeceğini de açıkladılar. Stranger Things 5’in yapım öncesi aşamalarının 2022 sonuna dek tamamlanacağını, çekimlerin de en erken 2023 içerisinde yapılacağını söyleyebiliriz. Bu sebeple Stranger Things 5. Sezon 2024 yılında ekranlara gelebilir.

Stranger Things 5. sezon oyuncuları:

Eleven rolünde Millie Bobbie Brown
Joyce Byers rolünde Winnona Ryder
Jim Hopper rolünde David Harbour
Mike Wheeler rolünde Finn Wolfhard
Dustin Henderson rolünde Gaten Matarazzo
Lucas Sinclair rolünde Caleb McLaughlin
Nancy Wheeler rolünde Natalia Dyer
Jonathan Byers rolünde Charlie Heaton
Steve Harrington rolünde Joe Keery
Will Byers rolünde Noah Schnapp
Max Mayfield rolünde Saide Sink
Erica Sinclair rolünde Priah Ferguson
Robin Buckley rolünde Maya Hawke

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir