1. Anasayfa
  2. Dizi Tanıtımları

Su Savaşları: Memleket – TRT Belgesel

Su Savaşları: Memleket – TRT Belgesel
0

Birbirinden güzel belgesel yapımlarla oldukça yüksek izleyici kitlesine ulaşan TRT Belgesel kanalının en çok sevilen yapımlarından biri olan Su Savaşları ekranlara geri dönüyor. Yeni sezonda belgesel Su Savaşları: Memleket adı altında ekranlarda olacak.

Dünya üzerinde 1 Milyar insan su sıkıntısı çekiyor. Her yıl 5 Milyon insan suya bağlı hastalıklardan hayatını kaybediyor ve her 20 Saniyede bir çocuk, bu yüzden hayatını kaybediyor. Su Uzmanı Çağlar Demirkapı bu soruna bir nebze çözüm odaklı katkı verebilmek için mücadelesine yeni sezonda TRT Belgesel ekranlarında devam edecek. İlk olarak Hakan Girginer ile Su Savaşları belgeseline başlayan ekip, günümüze kadar yaptığı belgeseller ve Afrika’da uyguladıkları su çözümleri ile izleyenlerin gönlünde taht kurmuştu.

Su Savaşları: Memleket belgesel dizisi Nisan ayında TRT1 ekranlarında olacak. Su Savaşları: Memleket 1. bölümde yörüklerle Korkuteli’nde temiz su savaşı mücadelesi hikayesi ile ekranlara gelecek. “Su Savaşları Memleket” ilk bölüm gösterimi ve Su Uzmanı Çağlar Demirkapı, Yapımcı Uğur Veli, Yönetmen Bilal Eroğlu’nun katılımıyla Aralık ayında Fişekhane’de yapılan söyleşi ile izleyici karşısına çıkmıştı.

Su Savaşları: Memleket bayramda TRT Belgesel ekranlarında yayınlanacak. Su Savaşları: Memleket 1. Bölüm ile 11 Nisan Perşembe akşamı TRT Belgesel ekranlarından izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir
Hercai-bolum-51

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir