Kuruluş Osman 78. Bölüm
0

Çarşamba akşamlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölümleri ile ATV ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Kuruluş Osman 78. Bölüm ile 5 Ocak Çarşamba akşamı yerine 12 Ocak Çarşamba akşamı ATV ekranlarından izleyebilirsiniz.

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisi yeni bölümleri ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Kuruluş Osman’ın 77. bölümünde Gündüz ve Osman Bey yüzleşir. İhanetle sarsılan Tekfur Kosses’in Osman Bey’e yardım ettiği sahne damga vurdu. Kuruluş Osman 77. bölümde Osman Bey, ‘Türk’ün davasına ihanet ettin! Seni bu gaflet uykusundan, hainlerin kanıyla sulanan adalet pusatım uyandıracak!’ diyerek Vezir Alemşah’ın boğazına kılıcını dayar.

Kuruluş Osman 78. Bölüm Fragmanı

Kuruluş Osman 77. Bölüm Özeti

Kayı Alplerinin kaçırıldığını öğrenen Vezir Alemşah küplere biner ve Şeyh Edebalı’yı zindana atar. Osman Bey, Şeyh Edebalı’yı kurtarmak için stratejisini belirlerken, Vezir Alemşah ve tekfurların ittifakını bozmayı planlayarak İnegöl pazarını hedef alır. Nikola’dan Mari’nin intikamını almak için Osman Bey’le birlik olan Kosses ise Rogatus’u yanına çekme uğraşındadır.

Osman Bey kayı obası’na dönüyor

Osman Bey, gizlice Kayı Obası’na giderek ağabeyi Gündüz Bey’le sert biçimde yüzleşir. Ağabeyinden yokluğunda beylik postuna oturmasının hesabını soran Osman Bey, ardından kendisini asi ilan eden Vezir Alemşah’ın karşısına dikilir ve kılıcını boğazına dayar. Şeyh Edebalı’yı kurtarmak için Osman Bey’in planı ne olacaktır? Gizlice Kayı Obası’na giden Osman Bey’i bekleyen tehlike ne? Osman Bey, Vezir Alemşah ile tekfurların ittifakını bozabilecek mi? Osman Bey, Vezir Alemşah’la nasıl hesaplaşacak? Kayı postuna oturan Gündüz Bey’in yeni hamlesi ne olacak?

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir