1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Swamp Thing Dizisi İptal mi Edildi?

Swamp Thing Dizisi İptal mi Edildi?
0

DC karakterlerinden uyarlanan Swamp Thing ikinci sezon onayını alamadı.

Aynı adlı çizgi romandan ekrana taşınan “Swamp Thing” büyük beklenti yaratarak başladığı ekran yolculuğunu yalnızca bir sezon sürdürebildi. İptal haberi, diziden henüz bir bölüm yayınlanmışken duyuruldu.

Len Wein ve Bernie Wrightson’ın yarattığı DC karakterlerini takip eden dizi, ölümcül bir virüsü araştırmak üzere doğup büyüdüğü kasabaya geri dönen Abby Arcane’in maceralarını işliyor. Abby ve bilim insanı Alec Holland arasında beklenmedik bir bağ kurulur. Ne var ki ani bir trajediyle sevgilisi Alec’i kaybeder. Bölgedeki bataklığın birtakım gizemli sırları taşıdığını keşfeden Abby, sevdiği adamın aslında ölmemiş olabileceğini fark eder.

Swamp Thing Neden İptal Edildi

Bu konuda resmi olmayan bildirimlere göre Swamp Thing dizisi vergi muhasebesinde yaşanan bir yanlış anlaşılma nedeniyle iptal edilmiş. Dizinin çekildiği eyalet olan North Carolina’nın 40M usd vergi iadesi yapacağını belirtmiş ancak sonra bunun bir hata olduğu ortaya çıkmış ve asıl vergi iadesi tutarı ise 14m usd imiş. Bu hatanın ortaya çıkması sonucu, yüksek kaliteden ödün vermemek adına diziyi direkt olarak iptal etmişler. İlk sezonu 13 bölüm olarak planlanmış olan dizinin bu gelişmeden sonra 10 bölüme düşürülmüş.

Fakat dizinin devam edebilmesi için HBO ve CW platformundan teklifler olduğu söyleniyor. Yani bir umut dizinin farklı bir kanalda devam etme ihtimali var.

Swamp Thing’in senaryosunu Mark Verheiden ve Gary Dauberman kaleme alırken yürütücü yapımcı kadrosunda ikiliye James Wan ve Michael Clear eşlik etti. Dizide başlıca rolleri ise Crystal Reed, Virginia Madsen, Will Patton, Jeryl Prescott ve Ian Ziering paylaştı.

“Swamp Thing” uyarlaması, DC’nin dijital içerik platformu DC Universe’de izleyici karşısına çıkmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir