1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

The Last of Us 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

The Last of Us 1. sezon finalinin ardından merak edilen sorun The Last of Us 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak sorusunun yanıtını arıyoruz.

The Last of Us 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?
0

HBO ekranlarının çok beğenilen video oyunu uyarlama dizisi “The Last of Us” birinci sezon finalini yaptı. Başrollerinde Pedro Pascal, Bella Ramsey ve Gabriel Luna’nın yer aldığı The Last of Us 2. Sezon ne zaman ekranlara gelecek konusu ise merak ediyor.

HBO kanalına damga vuran The Last of Us dizisi izlenme rekorları kırarak HBO’nun geçtiğimiz yaz yayınlanan “Game of Thrones” spinoff’u “House of the Dragon”ın izlenme oranlarını geçtiği bildirildi. Hikaye, tüm dünyayı kıyamete sürükleyen mantar enfeksiyonuna bağışıklığı olan genç bir kız olan Ellie’ye eşlik etmekle görevli Joel adında sert bir kaçakçıyı konu alıyor. Pedro Pascal ve Bella Ramsey, iki kahraman olarak mükemmel performanslar sergiliyorlar ve ikilinin arasındaki uyum dizinin başarısındaki en önemli etkenlerden biri olarak görülüyor.

Geçtiğimiz Pazar gecesi HBO Max ve lineer televizyon yayınlarında yayınlanan dizi, Oscar Ödül Töreni yayınının ikinci saatine denk gelmesine rağmen toplamda 8.2 milyon izleyici çekti. Böylece sezon finali dizinin reyting rekorunu kırmış oldu. Aynı anda ABC kanalında yayınlanan Oscar’lar ise 18.7 milyon izleyici tarafından izlendi.

“The Last of Us”ın izlenme oranları başlangıcından bu yana oldukça güçlüydü ve 4.7 milyon izleyicili ilk bölümünden sonra izleyici sayısı düzenli olarak arttı ve toplamda %75 oranında bir artış yaşandı.

HBO ayrıca, 15 Ocak’taki prömiyerden sonra, farklı platformlardaki yayınların izlenme oranları da dahil edildiğinde 30.4 milyon izleyiciye ulaştıklarını açıkladı. Bu veriye göre, “The Last of Us”ın izleyici sayısı, ortalama 29 milyon izleyiciye ulaşan “House of the Dragon”ı geçti.

The Last of Us’ın ikinci sezonu 2024 veya 2025 yılında yayınlanacak

Muhteşem bir Ellie Williams performansı ile dikkatleri üzerine çeken Bella Ramsey, dizinin yeni sezonundan tahminlerini paylaştı. Ramsey’nin tahminine göre The Last of Us’ın ikinci sezonu için çekimler bu yılın sonunda başlayacak. Ramsey, yayın tarihini ise 2024 yılının sonu veya 2025 yılının başı olarak görüyor. Bu tahminler, Joel rolünü oynayan Pedro Pascal’ın açıklamasını da doğrular nitelikte.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir