1. Anasayfa
  2. Yabancı Sinema

Tenet Filmi Konusu, Ne Zaman Vizyona Girecek?

Tenet Filmi Konusu, Ne Zaman Vizyona Girecek?
0

Tenet, pandemiye karşı direnen ve gösterim tarihini henüz ertelemeyen tek büyük film. Warner Bros. her ne kadar kriter belirlemese ve bir korkuya sebebiyet verse de sinemaseverler ve salon sahipleri büyük bir umuda sahip. Hatta, çoğu sinema Tenet gösterimi olursa açılacak ve biraz olsun açık kapatmaya çalışacak. Tabii bu umutlar var ama salgının yendein alevlenebileceği ihtimali de maalesef bir yanda duruyor.

Bu yıl gösterime girmesi beklenen, ancak halen vizyon tarihi açıklanmayan yeni Christopher Nolan filmi Tenet’ten bir fragman daha yayınlandı. Başrollerinde Denzel Washington’un oğlu olan ve gün geçtikçe babasının izinden giden John David Washington ve Robert Pattinson’un yer aldığı film, ilk fragmanıyla oldukça dikkat çekmişti. İkinci fragmanında da aksiyonun düşmediği görülen Tenet, bu yıla damga vuran yapımlardan biri olabilir. Yeni yayınlanan fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Business Insider’a göre Sinema Salonları Sahipleri Birliği, dünya sinemasındaki salonların % 90’ının 17 Temmuz’da “Tenet” prömiyeri için açılacağını düşünüyor. Durum böyleyse, Warner Bros.’un beklentisi de karşılanmış olacak ve mart ayı başından sonra ilk önemli gösterim gerçekleşmiş olacak. Bu tahminler, yakın zamanda Warner Bros.’un sinemaların % 80’inin açılması durumunda filmi ertelemeyeceği yönündeki teyit edilmemiş haberlere dayanıyor. New York, Los Angeles ve San Francisco gibi şehirlerin salonları açmasının ne kadar süreceği konusunda hala belirsizlik sürüyor ve yüzde 90 dedikodusu biraz hayal gibi görünüyor ama şirket son ana kadar beklerse 1 ay birçok şeyin değişmesi için büyük bir zaman. Bunu yapmak için ön hazırlıkların feda edilmesi durumu da büyük bir risk olarak elde duruyor.

“Tenet”, 200 milyon dolarlık bütçe ve pazarlama harcamalarıyla, gişede büyük miktarda para kazanma umudu taşıyor. Stüdyo ve Nolan filmlerine bakacak olursak 3-4 katı gelir beklentisi var ama salonlar açılsa bile insanların salonlara koşmayacağı da bir gerçek. Bu noktada, mevcut durum temmuz ayında “Tenet”in vizyona çıkma ihtimalini düşürüyor. Bununla birlikte, COVID-19’u ve dünyanın mevcut durumunu çevreleyen her şeyde olduğu gibi, her an her şeyin değişebileceği gerçeğini de hesaba katmak gerekiyor.

26 Haziran Güncelleme:

Tenet Filmi Bir Kez Daha Ertelendi

Tenet, kısa zaman aralıkları arasında 2 erteleme kararı aldı. Filmin son vizyon tarihi 12 Ağustos 2020 olarak güncellendi.

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, koronavirüs pandemisi sonrasında izleyicileri sinema salonuna yeniden davet edecek bir film olarak görülüyordu. Normalde 17 Temmuz’da vizyona girmesi planlanan film, şimdi bir kez daha ertelendi. Hollywood Reporter’ın haberine göre kült film olma potansiyeline sahip yeni Nolan filminin vizyon tarihi ağustos ayının ortalarına doğru geriledi.

Warner Bros., geçtiğimiz günlerde filmin vizyon tarihini 31 Temmuz’a ertelemişti. Pandemi sebebiyle ertelenen film, bu duyurunun ardından bir kez daha ertelendi. Yeni ertelemeyle birlikte filmin vizyon tarihi 12 Ağustos 2020 oldu. ABD’de virüsün hala kontrol edilemediğini göz önüne alırsak Tenet’i Ağustos ayında da izleyemeyebiliriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir