1. Anasayfa
  2. Yabancı Sinema

The Electrical Life Of Louis Wain Fragmanı Yayınlandı

The Electrical Life Of Louis Wain Fragmanı Yayınlandı
1

Benedict Cumberbatch ve Claire Foy’un rol aldığı dönem filmi The Electrical Life Of Louis Wain fragmanı yayınlandı. The Electrical Life Of Louis Wain filmi 22 eKim tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Sherlock Holmes karakteri ile ün kazanan İngiliz aktör ve en son The Crown dizisinden hatırladığımız 37 yaşındaki güzel aktris Claire Foy’un rol aldığı ve iri gözlü kedigillerin abartılı çizimlerinde uzmanlaşan itibarlı İngiliz ressamın hikayesini anlatan dönem filmi The Electrical Life Of Louis Wain filmi fragmanı yayınlandı.

Amazon Prime ile gelecek olan ve özellikle kedi çizimleriyle tanınan ressam Louis Wain’in hayatını konu alan filmi Amazon Studios’un Studiocanal, Film4, Shoebox ve SunnyMarch ortaklaşa hazırladılar. The Electrical Life of Louis Wain, bu ayın başlarında Telluride Film Festivali’nde gösterildi ve ardından Toronto Festivali’ne yöneldi. Amazon, 22 Ekim’de ABD’de sinemalarda yer alacak filmi, 5 Kasım’da Prime Video aracılığıyla bazı bölgelerde gösterime sokacak. Studiocanal, 2022’nin başlarında Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da vizyonu planlayacak.

1800’lerin sonundan 1930’lara kadar uzanan film, parlak ama sorunlu bir ruh olan unutulmuş İngiliz sanatçı Wain’e odaklanıyor. Hayatının aşkı Emily (Foy) ile tanıştığında dünyası karmaşıklaşır ve derinleşir. Film, mizahi gücü yüksek ve dokunaklı bulundu. Her iki başrolün de “bir trajedi ortaya çıkmadan önce, izleyicileri kazanacak tatlı, eğlenceli performanslar sergilediği” yazıldı.

Filmde ayrıca, Andrea Riseborough, Toby Jones, Sharon Rooney, Aimee Lou Wood, Hayley Squires, Stacy Martin, Phoebe Nicholls, Adeel Akhtar, Asim Chaudhry, Richard Ayoade, Julian Barratt ve Sophia di Martino yer alıyor. Filmde konuk oyuncu olarak Taika Waititi, Nick Cave ve Olivia Colman da yer alıyor ve Colman anlatımı sağlıyor. Filmin hikayesi Simon Stephenson’a (Luca, Paddington 2), senaryosu ise Stephenson ve Sharpe’a ait.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Benedict Cumberbatch Sherlock dizisinde harikalar yaratmıştı, eminim bu filmde de fark oluşturacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir