1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Beren Saat Başrollü “Atiye” 27 Aralık’ta Başlıyor

Beren Saat Başrollü “Atiye” 27 Aralık’ta Başlıyor
0

Netflix ekranlarında yakında izleyicileriyle buluşacak olan Atiye dizisinden ilk teaser geldi. Ülkemizin en başarılı kadın oyuncularından Beren Saat‘in başrolünde yer aldığı dizisinin teaser’ında, karşımıza çıkacak olan ana karakteri yakından tanıma şansı yakalıyoruz.

Şengül Boybaş’ın “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel bir ressam olan Atiye adındaki bir kadının mistik hikayesini konu ediyor. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile mutllu bir yaşamı olan Atiye’nin hayatı, bir gün dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe’ye gerçekleştirdiği ziyaretle bambaşka bir hal alır. Atiye’nin bölgede yaptığı gezi sırdasında, Erhan adındaki bir arkeolog, Atiye ile Göbeklitepe arasında mistik bir bağlantı olduğuna dair bir sembol keşfeder. Bu gizemli olayın peşine düşmeye karar veren Atiye, kendisine bambaşka bir kapı açan bu antik tapınakta geçmişini aramaya başlar. Atiye, geçmişin kapılarını araladıkça, geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulamaya başlar.

Netflix’in ülkemizdeki yeni projesi Atiye’nin yönetmenliğini Vatanım, Mehmet Bir Cihan Fatihi, Hakan: Muhafız gibi yapımlardan tanıdığımız Onur Güvenatam üstleniyor. Oyuncu kadrosunda ise Hatırla Sevgili, Fatmagül’ün Suçu Ne, Aşk-ı Memnu, İntikam gibi yapımların yıldız oyuncusu Beren Saat; son olarak İstanbuş Kırmızısı, Martıların Efendisi, Fi, Unutursam Fısılda ve Muhteşem Yüzyıl’da izlediğimiz başarılı oyuncu Mehmet Günsür; Şahsiyet, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Tereddüt, Kırık Kalpler Bankası ve Cannes’da gösterime sunulan Mon Tissu Prefere’de rol alan Metin Akdülger; Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimler yer alıyor.

Yurt dışında The Gift adıyla bilinen ve 10 bölümden oluşan Atiye, 27 Aralık tarihinde Netflix‘teki izleyicileriyle buluşmaya başlayacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir