1. Ana Sayfa
  2. Video Galeri

Watchmen İçin Uzun Fragman Yayınlandı

Watchmen İçin Uzun Fragman Yayınlandı
0

HBO’nun merakla beklenen Watchmen uyarlamasının ilk uzun fragmanı Comic-Con kapsamında izleyici karşısına çıktı.

Damon Lindelof’un ekrana taşıdığı “Watchmen”, Alan Moore ve Dave Gibbons’ın 80’li yıllarda kaleme aldığı aynı adlı DC çizgi romanından uyarlanıyor ve bir grup polisin, şehrin süper kahramanlarını hedef aldığı alternatif bir evrende geçiyor. Uyarlama, aynı adlı çizgi roman ve filmden serbest bir şekilde uyarlanıyor; orijinal Watchmen evreninde geçen yeni bir hikayeyi ve karakterleri takip ediyor.

Uyarlamanın başındaki Lindelof projeyi şöyle tanımlamıştı: “Mr. Moore ve Mr. Gibbons’ın otuz yıl önce yarattığı 12 sayıyı ‘uyarlamak’ gibi bir niyetimiz yok. Bu dergiler çok kutsal bir yerdeler ve yeniden yaratılacak ya da taklit edilecek değiller. Sadece yeniden düzenlenecekler. Öte yandan ‘devam dizisi’ de yapmıyoruz. Bu hikaye, yaratıcılarının enfes bir şekilde inşa ettiği o evrende geçecek. Ancak yeni hikaye kesinlikle orijinal olmalı. Yeni sorular sormalı ve dünyaya yeni bir pencereden bakmalı. Her şeyden öte çağdaş olmalı.”

“Watchmen”in başlıca rollerini Jeremy Irons, Regina King, Don Johnson, Tim Blake Nelson, Louis Gossett Jr., Adelaide Clemens, Hong Chau, Andrew Howard, Hong Chau, Dustin Ingram ve James Wolk paylaşıyor. Dizinin yönetmen koltuğunda Nicole Kassell görev yaparken yürütücü yapımcı kadrosunda Kassell’e Tom Spezialy, Stephen Williams ve Joseph Iberti eşlik ediyor.

Watchmen” önümüzeki sonbahar aylarında HBO ekranlarında izleyici karşısına çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yap