Yeni Yüzüklerin Efendisi Filmi “The Hunt for Gollum”
0

Warner Bros. 2026 yılında yeni Yüzüklerin Efendisi filmi ‘The Hunt for Gollum’u duyurdu. Warner Bros Discovery CEO’su David Zaslav Perşembe günü bir kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, orijinal “Yüzüklerin Efendisi” üçlemesi film yapımcısı Peter Jackson ve ortakları Fran Walsh ve Philippa Boyens’in filmin yapımcılığını üstlendiğini ve “yolun her adımında yer alacaklarını” söyledi. Hayranların en sevdiği Yüzüklerin Efendisi karakterlerinden biri, Peter Jackson’ın yapımcılığını üstlendiği yepyeni filmle geri dönüyor.

2022 yılında Discovery anlaşmasıyla Warner Bros.’un başına geçen David Zaslav, yeni dönemde stüdyonun önceliklerinden birinin de elindeki kıymetli fikri mülkiyetleri daha iyi kullanmak olacağını söylemişti. Bu amaç doğrultusunda Harry Potter ve Matrix gibi sevilen serileri yeniden canlandırmak için önemli adımlar atan stüdyo, şimdi de Yüzüklerin Efendisi ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, bugün bir açıklama yaparak yeni bir Yüzüklerin Efendisi filminin yolda olduğunu duyurdu. Live-action türündeki (animasyon olmayan) bu film, 2026 yılında sinemaseverlerle buluşacak.

Zaslav, projenin şu anda Phoebe Gittins ve Arty Papageorgiou ile birlikte yazarlar Walsh ve Boyens tarafından senaryo geliştirmenin ilk aşamalarında olduğunu ve “henüz anlatılmamış hikayeleri keşfedeceğini” söyledi.

Perşembe sabahı Warner Bros. tarafından yapılan bir basın açıklamasında, stüdyo filmin çalışma başlığının “Yüzüklerin Efendisi” olduğunu açıkladı: The Hunt for Gollum” olduğunu ve Serkis tarafından yönetileceğini ve ikonik başrolünü oynayacağını açıkladı. Filmin yürütücü yapımcılığını Ken Kamins ile Serkis ve The Imaginarium’dan Jonathan Cavendish üstlenecek.

Warner Bros. tarafından yapılan açıklamaya göre yeni film, “The Hunt for Gollum” olarak isimlendirilecek ve “prequel” niteliğinde olacak. Adından da anlaşılabileceği üzere bu film, Gollum karakterine odaklanacak. Bu karakteri canlandıran usta oyuncu Andy Serkis hem Gollum’a hayat verecek hem de filmi yönetecek. Yüzüklerin Efendisi serisinin yapımcı ve yönetmenlerinden olan Peter Jackson, yeni filmde de görev alacak. Fran Walsh ve Philippa Boyens de yapımcılar arasında yer alacak. Hakkında çok az bilginin paylaşıldığı The Hunt for Gollum, her şey yolunda giderse 2026 yılında vizyona girecek.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir