1. Anasayfa
  2. Dizi Oyuncuları

Zaman Tüneli Talia Shire

Zaman Tüneli Talia Shire
0

25 Nisan 1946 yılında Dünya’ya gelmiş olan Talia Shire‘ı bir çoğumuz ya Rocky ya da Goodfather film serilerinden tanımıştır. Talia Shire ekran karşısına ilk kez 1968 yılı yapımlarından The Wild Racers filmi ile çıkıyor. 1970 ve 1971 yıllarında 4 farklı filmde rol alarak (The Dunwich Horror – Maxie – Gas-s-s-s ve The Christian Licorice Store) kendini iyice fark ettiriyor. Ve çok fazla zaman geçmeden yaklaşık 1 sene sonra 1972 yılında Connie Corleone rolü ile The Godfather filminde rola alıyor. 1974 yılında çekilden The Godfather serisinin ikinci filmide gösterdiği performans ile En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Akademi Ödülüne aday oluyor.

Kariyerine hızlı adımlar atarak devam eden Talia Shire, başrolde, senaryosunu da yazan Sylvester Stallone‘nin yer aldığı Rocky filmi ile yeni bir sayfaya geçiş yapıyor. Filmde Rocky’nin gönlünü kazanmak istediği çekingen kız Adrian rolünü canlandıran Talia Shire, Rocky serisinin 5 gilminde de rol alıyor.

Şimdi size unutulmaz Rocky 1 filminin son sahnesini hatırlatalım. Amatör bir boksör olan Rock’nin önüne büyük bir fırsat gelir ve Dünta şampiyonu Apollo Creed ile ringe çıkar. Oldukça çetin mücadale sonunda basın mensuplarının ısrarlı sorularına aldırış etmeyen Rocky’nin gözleri sevgilisi Adrian’ı arar :(

Özel hayatında ise Talia Shire 1970-1978 yılları arasında David Shire, 1980-1994 yılları arasında Jack Schwartzman ile evli kalmıştır. Jason Schwartzman, Robert Schwartzman ve Matthew Shire isminde üç çocuğu vardır.

Kariyerine 48 film 15 dizi sığdıran Talia Shire son olarak 2011 yılında The Return of Joe Rich filminde Gloria Neiderman rolü ile ekranların karşısında olmuştu. 73 yaşındaki Talia Shire’e sağlık dolu günler dileriz.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir