1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Rocky Film Serisi “Ivan Drago” ile Devam Ediyor

Rocky’nin rakibi Drago etrafında şekillenecek “Drago” isimli film için hazırlıklara başlandı.

Rocky Film Serisi “Ivan Drago” ile Devam Ediyor
0

1976 yılında Rocky 1 ile ekranlara gelen ve Dünya çapında büyük bir efsane film serisine dönüşen Rocky film serisi Rocky ve Creed serilerinin spin-off’u “Dargo” Ivan Drago ve oğlu Viktor Drago’ya odaklanacak. Rocky evreni genişlemeye devam ediyor. Rocky’nin rakibi Drago etrafında şekillenecek “Drago” isimli film için hazırlıklara başlandı. MGM tarafıdan finanse edilecek film, senarist Robert Lawton tarafından geliştiriliyor.

Konusuyla ilgili detayların gizli tutulduğu Drago, daha önce 1985’te Rocky IV ve 2018’de Creed II’de görülen Dolph Lundgren’in canlandırdığı aynı adlı Rus boksörün hayatına odaklanacak.

Ivan Drago karakterine hayat veren İsveçli oyuncu Dolph Lundgren, geçtiğimiz kış Drago’yu konu alan bir yapımın ipuçlarını verdi ancak MGM’den resmi bir açıklama gelmemişti. Lundgren, 1985 yapımı “Rocky IV” filminde SSCB destekli boksör Ivan Drago olarak Sylvester Stallone’un Rocky Balboa’sıyla karşı karşıya gelmişti. Apollo Creed’i (Carl Weathers) ringde öldüren Drago, 1980’lerin klişe anlatmıyıla Sovyet dönemi kötü adamı olmuştu.

Dolph Lundgren, 2018 tarihli “Creed II” filminde Ivan Drago olarak sürpriz bir geri dönüş yaptı. Bu kez oğlu Viktor Drago (Florian Munteanu) ringdeydi ve Apollo Creed’in oğlu Adonis Creed’in (Michael B. Jordan) karşısına dikilmişti.

Baba – oğul Dragolara odaklanacak olan filmin senaryosunu, Robert Lawton kaleme alacak. The Wrap’te yer alan habere göre, Lawton, MGM yöneticilerini “Becoming Rocky” adlı senaryosuyla etkiledikten sonra işe alındı. “Becoming Rocky”, ilk “Rocky” filminin yapım sürecini ele alan bir hikayeye sahipti. MGM bu fikirle ilerlemedi ancak Lawton’dan “Drago” filminin senaryosunu yazmasını istedi.

Drago ailesinin hikayesi beyaz perdeye geçmeden önce, Adonis, 23 Kasım 2022’de vizyona girmesi planlanan “Creed III”de geri dönecek. Michael B. Jordan’ın ilk yönetmenlik denemesi olan filmde ayrıca, Florian Munteanu, Tessa Thompson, Phylicia Rashad ve Jonathan Majors rol alıyor. “Creed III” Stallone’un ekranda görünmediği ilk Rocky filmi olacak.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir