94. Oscar Ödüllerine Will Smith’in Chris Rock’a Tokatı Damga Vurdu!
0

Amerikan Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından Oscar Ödülleri, bu yıl 94. kez verildi. Geceye damgasını vuran an ise Chris Rock’un Will Smith’in eşi hakkında yaptığı espirisi sonrası tokat olayı oldu!

Chris Rock şakasında “Dua ediyorum Will Smith kazansın diye” dedi gülerek. Sonra da Smith’in yanında oturan karısına “Jada seni çok seviyorum. G.I Jane 2 sabırsızlıkla bekliyorum” diye seslendi. Bu sözlerin ardından Jada Pinkett Smith’in yüzündeki hoşnutsuzluk dikkat çekti. Sunucu Chris Rock, Will Smith’in eşinin saç kıran hastalığıyla nedeniyle kazıttığı saçlarıyla ilgili espriler yapınca oldukça sinirlenen oyuncu sahneye çıkarak tokat attı. Tokat attıktan sonra yerine dönen Will Smith, sahneye doğru “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı.
Rock’un açıklama yapma girişimini engelleyen Smith aynı ifadeleri daha sert bir şekilde söyledi. En iyi Belgesel ödülünü sunmak için sahneye çıkan Chris Rock yaşanan olay sonrası kendisine verilen görevi tamamladı.

Rock ise ilk şoku atlattıktan sonra “Will Smith beni dövdü” dedi. Yerine dönüp oturan Smith küfür de ederek “Karımın adını ağzına alma” dedi. Rock ise “Dostum G.I. Jane şakasıydı” dedi. Smith bunun üzerine daha yüksek sesle “Karımın adını ağzına alma” diye bağırdı. Chris Rock bu tepki üzerine “Tamam” dedi ve sonra da şunları ekledi: “Bu televizyon tarihi için muazzam bir geceydi.”

Will Smith Yaşanan Olay İçin Özür Diledi

Bu olayın ardından King Richard filmiyle kazandığı en iyi erkek oyuncu Oscar’ını almak için sahneye çıkan Will Smith, teşekkür konuşmasında bu olaya da değindi. Konuşmasının bir bölümünde gözyaşlarını tutamayan Smith, ödülü veren Akademi’den de özür diledi. Smith “Akademi’den özür dilemek istiyorum, aday arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Bu güzel bir an” dedi. Smith’in tokat attığı Chris Rock’tan özür dilememesi dikkat çekti. Smith, konuşmasında canlandırdığı Richard Williams karakterine de gönderme yaparak onun ailesinin en büyük koruyucusu olduğunu söyledi. Will Smith kendisinin de sevdiği insanları korumak istediğini ekledi. Oyuncu “Sanat, hayatı taklit eder. Ben çılgın bir baba gibi görünebilirim. Ama sevgi size çılgınca şeyler yaptırır” dedi. Akademi’nin Will Smith’e ceza verip vermeyeceği ise henüz bilinmiyor.

G.I Jane Espirisi Nedir?

G.I Jane, ABD’de kadın askerlere verilen isim. Bu isim en çok da Demi Moore’u ve onun oynadığı aynı adlı filmi akıllara getiriyor. Ülkemizde Jane’in Zaferi adıyla gösterilen filmde Moode ABD Deniz Kuvvetleri’ne çok gizli operasyonlarda kullanılmak üzere alınan bir askeri canlandırıyor. Moore, 1998 tarihli bu film için saçlarını kazıtmıştı.

2022 Oscar Ödüllerini Kim Kazandı?

Bu yıl 94’üncüsü verilen Oscar Ödülleri, üç yılın ardından ilk kez sunuculu gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Amy Schumer, Regina Hall ve Wanda Sykes’in sunuculuğunu üstlendiği, Los Angeles’taki Dolby Theatre’da yapılan törende sinema dünyasının en iyileri ödüllendirildi.

EN İYİ FİLM

Kazanan: CODA

Diğer adaylar

Belfast

Don’t Look Up

Drive My Car

Dune

King Richard

Licorice Pizza

Nightmare Alley

The Power of the Dog

West Side Story

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Kazanan: Will Smith – King Richard
DİĞER ADAYLAR

Javier Bardem – Being the Ricardos

Benedict Cumberbatch – The Power of the Dog

Andrew Garfield – tick, tick… BOOM!

Denzel Washington – The Tragedy of Macbeth

EN İYİ YÖNETMEN

Kazanan: Jane Campion – The Power of the Dog

DİĞER ADAYLAR

Kenneth Branagh – Belfast

Paul Thomas Anderson – Licorice Pizza

Ryûsuke Hamaguchi – Drive My Car

Steven Spielberg – West Side Story

EN İYİ KADIN OYUNCU

KAZANAN: Jessica Chastain – The Eyes of Tammy Faye
DİĞER ADAYLAR

Olivia Colman – The Lost Daughter

Penélope Cruz – Parallel Mothers

Nicole Kidman – Being the Ricardos

Kristen Stewart – Spencer

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

KAZANAN: Drive My Car

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir