1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Game of Thrones’un 8. Sezon İzlenme Rakamları Açıklandı

Game of Thrones’un 8. Sezon İzlenme Rakamları Açıklandı
0

Hit dizi Game of Thrones tartışmalı bir final sezonuyla ekranlara veda ederken 8. sezonun son bölümü, rekor sayıda seyirciyi ekranları başına çekti.

“Game of Thrones”un geçtiğimiz Pazar gecesi yayınlanan final bölümü, dizinin Amerika yayıncısı HBO’da 19.3 milyon izleyiciyi ekranları başına çekerek kırılması güç bir rekora imza attı ve tüm zamanların en çok izlenen dizi bölümü oldu. Rekorun bir önceki sahibi “The Sopranos”un 13.4 milyon kişi tarafından izlenen 4. sezon prömiyeriydi.

HBO’nun verilerine göre, “Game of Thrones”un izleyici sayısı geçtiğimiz sezonla kıyaslandığında 10 milyonluk bir artışa ulaşırken bölüm başına ortalama 44.2 milyon kişi tarafından izlendi.

Ülkemizdeki yayıncı kuruluşun izlenme rakamlarına baktığımızda da benzer bir rekorla karşılaşıyoruz. Digiturk’ün paylaştığı istatistiklere göre, hit dizinin 7. sezonu şirketin internet tabanlı uygulamaları üzerinden yaklaşık 400 bin saat izlenmişti. Final sezonu ise yüzde 173’lük artışla 1 milyon 91 bin saatlik izlenme rakamına ulaştı. Final sezonunu, abonelerin 225 bini internet tabanlı Digiturk uygulamaları üzerinden; 80 bini ise televizyon üzerinden izledi. Şirket ayrıca epik dizinin son sezonu sayesinde dizi paketi üye sayısının yüzde 14 yükseldiğini açıkladı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir