Alex Rider 2. Sezon Onayını Aldı
1

Haluk Bilginer’in de rol aldığı Alex Rider 2. sezon onayını aldı. Her sene bizi mest eden yerli performanslarının yanı sıra, ülke dışında da mutlaka yeni projelerde yer alan Haluk Bilginer, çok satan kitaplardan uyarlanan casus draması “Alex Rider”da rol almıştı. Diziden yeni bir haber gündeme geldi ve Sony’nin ikinci sezon için onay verdiği açıklandı. Sony, bu kez uluslararası staışlara da ağırlık verecek ve bu konuda üretim ortağı Eleventh Hour Films çalışmalara başladı.

Alex Rider, bir ajan dizisi ve 8 bölümden oluşuyor. Dizi, 4 Haziran’da prömiyerini yaptı ve çok gecikmeden ikinci sezon onayı geldi. Haluk Bilginer dizide kötü adam rolünde yer alıyor. Hikayede, elbette Alex Rider karakteri ön planda. Rider, amcası Ian’ın İngiliz ajanı olduğunu ve görev sırasında öldürüldüğünü öğrenir. Ona, amcasının araba kazasında öldüğü söylenmiştir. Bunun üzerine Alex, sıradan hayatına geri dönmez ve MI6’nın başındaki isim olan Alan Blunt’la tanışmaya kadar giden bir yol çizer. Ajanlık günleri başlayan Alex, cinayet soruşturmasıyla işe başlar. İkinci sezonda, ajanımız dünyayı kurtarmaya devam edecek ama senaryonun detayları henüz belli değil.

Alex Rider kitap serisinin yazarı olan Anthony Horowitz, aynı zamanda yapımcılık görevini de üstleniyor. Dizinin yaratıcısı ise Wire In The Blood, Medici, The Borgias, Kingdom dizilerinden tanıdığımız Guy Burt. Oyuncu kadrosunda ise Haluk Bilginer dışında, Otto Farrant, Ronke Adekoluejo, Brenock O’Connor, Vicky McClure, Ace Bhatti ve Game of Thrones dizisinde Stannis Baratheon olarak karşımıza çıkan Stephen Dillane bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Halik Bilginer ciddi buyuk oyuncusun. Her yapiminda keyif aliyorum. Masum dizisinde performansi harikaydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir