1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Haluk Bilginer İngiliz Dizisi “Alex Rider”da Rol Alıcak

Haluk Bilginer İngiliz Dizisi “Alex Rider”da Rol Alıcak
0

Dünya çapında birçok önemli projede yer alan usta oyuncu Haluk Bilginer‘in yeni dizisi “Alex Rider” olacak. Birkaç ay önce haberi verilen ve Haziran ayının başında izleyici karşısında olması beklenen internet dizisi Alex Rider’da Bilginer, kötü adamı canlandırıyor.

Alex Rider Dizisinin Konusu

Bir ajanlık dizisi olan ve 8 bölümden oluşan Alex Rider, 4 Haziran 2020 tarihinde izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Başrolünde genç oyuncu Otto Farrant ve son olarak Şahsiyet dizisiyle Uluslararası Emmy Ödülü’nün sahibi olan Haluk Bilginer yer alıyor. Farrant, amcası Ian’ın İngiliz ajanı olarak görev yaptığı sırada öldürüldüğünü öğrenen Alex Rider’ı canlandırıyor. Ian, hiç de söylenildiği gibi bir araba kazasında ölmemiştir. Alex, öğrendiklerinden sonra artık sıradan ergen hayatına geri dönemeyecektir. Alex bunun ardından yakın zamanda MI6’nın başında bulunan Alan Blunt ile tanışır ve çocukluğundan beri farkında olmadığı bir şekilde ajanlık eğitimi aldığının farkına varır. Alex, öldürülen iki milyarder adam ile yatılı okul Point Blanc arasındaki ilişkiyi çözmek üzere bir araştırma görevine başlar.

Alex Rider Dizi Kadrosu

İngiltere ve Romanya’da çekimleri yapılan Alex Rider’da Haluk Bilginer Dr. Hugo Grief’e hayat verecek. Bilinenlere göre Grief, filmin kötü karakteri. Alex Rider kitabının yazarı olan Anthony Horowitz, aynı zamanda dizinin yapımcılığını da üstleniyor. Dizinin yaratıcısının Wire In The Blood, Medici, The Borgias, Kingdom gibi yapımlarda imzası bulunan Guy Burt olduğu biliniyor. Alex Rider’ın Amazon Prime’da yayınlanması bekleniyor.

Alex Rider Ne Zaman Başlıyacak?

Alex Rider 4 Haziran’da izleyicileriyle buluşacak.

Haluk Bilginer’in rol aldığı Alex Rider dizisinı nasıl izleyebilirim?

Haluk Bilginer’li Alex Rider dizisi ülkemizde D-Smart’ta ekrana gelecek. İngiltere’de Amazon Prime’ın 4 Haziran’da yayınlayacağı diziyi D-Smart’ın ne zaman başlatacağı ise henüz bilinmiyor. Sony Pictures Television ile Ekim ayında yeni bir içerik tanıtımına imza atan D-Smart’ın duyurduğu yeni yapımların arasında Alex Rider’ın yanı sıra On Becoming A God; Lincoln; Pandora; For Life, Indebted, United We Fall, Reckoning, Mad About You, The Mel Robbins Show ve Party of Five da yer alıyor.

Alex Rider Dizi Fragmanı

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir