Arrow 3. Sezon 23. Bölüm Sezon Finali İncelemesi
3

Kısaca Arrow 3. Sezon 23. Bölüm Sezon Finalini özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

Birlik Starling City’ye Gidiyor!

Ra’s Al Ghul, Oliver Queen, Nyssa ve birlik üyeleri ile birlikte Starling City‘ye virüsü yaymak için gitmektedirler. Uçakta giderken, uçağın motorları bozulur. Ra’s Nyssa’dan şüphelenir. Fakat Oliver yeter diyerek çıkışır. Ra’s sen Wahreeth Al Ghul‘sun der. Oliver, benim adım Oliver diyerek durumu açıklığa kavuşturur. Nyssa ile diğer üyeleri etkisiz hale getiriler. Fakat Ra’s virüs ile kaçar.

Flash, Nanda Parbat’ta!

Barry Allen yani Flash, Oliver’ın yardım isteği ile Nanda Parbat’a giderek Arrow Takımını kurtarır. Ra’s patlattığı şişede gerçekten virüs vardır. Fakat Oliver’ın kanındaki antivirüsü çoğaltarak takım üyelerine verilmiştir ve bu yüzden kimseye birşey olmaz.

Arrow Takımı Starling’te!

Kurtulan takım üyeleri Palmer Şirketindeki üslerine geri dönerler. O sırada Oliver ve Nyssa gelir. Diggle, Oliver’a yumruk atar. Daha sonra Oliver, planının bu şekilde olmadığını o uçakta Ra’s, virüs ve kendisinin ölmesini planladığını söylemiştir. Sonrasında Ra’s Starling’i yok etmek istemesinin asıl sebebinin Damien Dark olduğunu anlarlar. Oliver onu bulmaya gider. Fakat o çoktan gitmiştir.

Arrow’un Doğuşu!

Hong Kong kullanılan virüs Akio‘yu öldürmüştür. Komutanın sinsi planını ise Oliver bozmuştur. Oliver önce komutanı etkisiz hale getirmiştir. Sonrasında ise işkence yapmıştır. Son vuruşu ise Maseo kafasından vurarak yapmıştır.  Ardından da Maseo, Tatsu‘yu terketmiştir.

Kaptan Lance’den Yardım İstenir!

Oliver, Lance’den yardım istemesi için önce Laurel’ı gönderir. Araları iyi olmayan baba kız fazla konuşamaz.

Ra’s Oliver’a Mesaj Bırakır!

Ra’s, Oliver Damien Dark‘ı bulmaya gittiği otele telefon bırakmıştır ve Oliver ile konuşur.

Ray Tedavi Üretmeye Çalışıyor!

Oliver, Ray’den her ihtimale karşı tedavi üretmesini ve bunu kullanmanın bir yolunu bulmasını ister.

Oliver ve Felicity, Önemli Bir Konuşma Yapar!

Oliver, dinlenirken Felicity ona kahve getirir. Konuşmaya başlarlar. Oliver bir rüya gördüğünü ve hepsinde öldüğünü anlatır. Ra’s kılıcını göğsüne sağlamaktadır. Ve hepsinde Felicity’nin de olduğunu söyler. Oliver, Ra’s’ı yenemeyeceğini anlatır. Felicity, Oliver Queen ve Arrow‘un yenemeyeceğini söyler. Ama yeni Oliver’ın bunu başarabileceğini, kendisine hissettiği aşkın buna yardım edeceğini anlatır.

Lance, İmana Gelir!

Lance, Felicity ile konuşur ve tüm ekipleri virüsün kullanılacağı noktalar gönderir.

Ra’s Oliver ile Buluşmak İster!

Oliver, virüsü etkisiz hale getirmeye çalışırken o sırada birlik üyelerinden biri Ra’s Al Ghul’un kendisi ile görüşmek için beklediğini söyler.

Arrow Takımı Virüsün Peşinde!

Arrow Takımı virüsün peşindedir ve onu etkisiz kılmaya çalışmaktadır. Speedy bu sırada tehlikededir. Ama o sırada Speedy (Thea) gelir ve onu kurtarır. Fakat virüsün olduğunu düşündükleri çanta boştur. Virüs kişilerdedir. Thea’nın yaraladığı kişiden akan kan virüsü etkin hale getirmiştir. O sırada Malcolm diğer elemanı etkisiz hale getirir.

arrow-speedy
arrow-speedy

Oliver ve Ra’s Al Ghul Karşı Karşıya!

Oliver, Ra’s buluşma yerine gider. Ra’s, ya istediği gibi tahta çıkacağını ya da öleceğini söyler. Ve dövüşmeye başlarlar.

Ray Palmer, Tedaviyi Yayacak Bir Yol Bulur!

Ray, tedaviyi kullanabilmek için nano teknolojiyi kullanacaktır.

Laurel, Diğer Virüsü Etkisiz Kıldı!

Laurel ve Nyssa birlikte hareket ederler. O sırada Laurel şüpheliyi görür ve onu etkisiz hale getirir.

black canary

Oliver, Yerde Kaldı!

Ra’s bir kez daha Oliver’ı yenmek üzeredir. Fakat misafirleri vardır. Lance ve ekibi oradadır. Lance, Felicity’yi arar ve mucize gerçekleştirip kahramanını oradan çıkarmasını ister. Ra’s Oliver’ı tam öldürmek üzereyken Oliver, kılıcı eliyle yakalayarak Ra’s’a sapladı ve son bir hamleyle göğsünden vurdu. Ve ardından Ra’s Al Ghul’un kendisini kılıçla yaraladığı zaman okuduğu duayı okudu. Ama o sırada polisler ateş ederek Oliver’ı vurmuştur. Oliver, barajdan aşağıya uçmak üzereyken ATOM gelir ve onu kurtarır. ATOM başlığı çıkardığında içinde Felicity çıkar.

lance-arrow

Ra's Al Ghul oluyor

arrow- atom felicity

Geri dönüşte Oliver, ekibe bir konuşma yapar. Ve artık bırakmak istediği Felicity ile birlikte şehirden ayrılmak istediğini söyler. O sırada Diggle, odadan çıkıp gider. Oliver peşinden gidip onunla konuşur. Diggle, yaptığı şeyi unutamayacağını söyler Oliver unutma zaten der. Ve eğer devam edeceksen kendine bir maske bul diyerek tokalaşırlar.

oliver-diggle

Oliver Adaya Dönüyor!

Hong Kong’ta Maseo gittikten sonra Tatsu’da gitmek için yola çıkar. Oliver ile vedalaşır.

Oliver, Ra’s’ın Yüzüğünü Malcolm’a Verir!

Oliver önce Thea ile vedalaşır. Daha sonra Oliver, Ra’s’ın kendisine verdiği yüzüğü anlaşmanın kalan kısmı olarak Malcolm’a verir.

ATOM’un Doğuşu!

Ray, zırhı üzerinde minyatürleşme çalışması sırasında bir patlama meydana gelir.

atom atom 1

Yeni Ra’s Malcolm Meryln!

Malcolm Meryln, aldığı yüzükle birlikte artık yeni Ra’s Al Ghul olmuştur. Nyssa her ne kadar kabul etmese önünde diz çökmüştür.

malcolm meryln

Oliver ve Felicity Gidiyor!

Oliver ve Felicity herşeyi geride bırakarak uzun bir tatile çıkmışlardır.

 

oliver felicity 1

[/wpspoiler]

Arrow 3. Sezon 23. Bölüm Sezon Finali İncelemesi

Arrow 3. Sezon Finaliyle bugün karşımıza çıktı. Öncelikle beklediğimi bulamadım. Belki beklentilerimi çok yüksek tutuyorum ondan da olabilir. Diğer taraftan üç sahne ilgimi çekti. Ra’s’ın ölümü, Speedy‘nin doğuşu ve ATOM‘un doğuşu. Oliver son bir hamleyle kendini kanıtladı diye düşünüyorum.

İlk giriş sahnesinde yani uçakta Oliver işi bitirebilirdi. Fakat kimsenin işine gelmeyeceği için öyle birşey olmadı.

Barry’nin kurtarma operasyonu ise süperdi. Tabi öncesinde Oliver’ın planı yani alfa-omega’nın tedavisinin Arrow Takımına uygulanması da ayrı bir konu. Geri dönüşte ise Diggle’ın attığı yumrukta benim için cız etti resmen. Hayır anlamadığımı bu kadar tepki niye? Neyse. Bir de Malcolm’a değinmek istiyorum. Çok fena havaya girdi. Emirler falan.

Honh Kong flashbacklerinde ise Arrow’un doğuşunu izlemiş olduk. Önce komutana işkence etti. Sonra da emin değiliz ama adaya dönmek üzere yola çıktı. Tabi Rusya’ya da gitmiş olabilir.

Diggle gibi olan diğeri de Lance. Hem Laurel hem Oliver hem de Arrow’a taktı adam. Sara yüzünde. Neyse ki senaristler finalde olaydan döndüler de yırttık. Fakat son Oliver’ın vurulma sahnesinde, mutlaka görmüşlerdir çünkü dürbünle bakıyorlardı.

Ray’i ATOM‘a dönüştürmek için ilk adımları attılar. Patlamadan sağ çıkıp ATOM’a dönüşeceği kesin. Bence güzel bir adım attılar. Zaten sonrasında da spin-off dizisi olan Legends of Tomorrow‘a kaydıracaklardır.

Ee birde Speedy’ye değinelim. Açıkçası biraz daha üstünde durabilirlerdi. Fakat kısa kısa geçtiler onu. Finalde de kendi küllerinden doğdu resmen.

Final sahnesinde ise gerçekten Olicity oldu resmen. Oliver bu sezon önce ilk bölümde sonra  da sezon finalinde gülerken yakaladık.

Oliver’ın son yaptığı konuşma da çok etkileyiciydi. Ayrıca Thea ile vedalaşırken de Speedy sinyalini de vermiş oldular.

Malcolm ise Ra’s Al Ghul oldu. Oliver neden böyle birşey yaptı anlamış değilim. Fakat Meryln’in doğru durmayacağını hepimiz biliyoruz. Hem Nyssa’da onu indirmeye uğraşacaktır.

Koskoca bir sezonu bitirdik. Bundan sonra 4. sezon için ipuçları ve setten fotoğraflar ile sizlerle olacağız.

İlginizi Çekebilir
cukur-yamac-kim-vurdu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. offfff arrow 3. sezon finali fazla lame bitti be

  2. arrow a yakışır bir biçimde bitti bence tek kötü yanı filmin bitiyor olması :)

  3. gerçekten harika bir sezon finaliydi. bakalım 4. sezonda neler olacak? dizinin her bölümü aksiyon dolu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir