The Flash 1. Sezon 20. Bölüm İncelemesi
1

Kısaca The Flash 1. Sezon 20. bölümü özetleyecek olursak;

[wpspoiler name=”Spoiler İçerebilir!” ]

Barry, Caitlib ve Cisco Gizli Odayı Bulur!

Dr. Wells‘in yani Reverse Flash‘ın Star Labs.’da bulunan gizli odası deşifre olur. Gelecekten olan haberi okuyan Barry, çok şaşırır.

Barry, Gideon ile İletişime Geçer!

Gideon, etkileşimli bir yapay zekadır. Ve Barry Allen, tesadüfen bunu farketmiştir. Ayrıca bir sırrı daha öğrenmiş olduk. Yapay zeka Gideon‘un, Barry Allen tarafından yaratılmış olduğunu.

Evde Toplantı Var!

West, Eddie, Cisco, Caitlin ve Barry evde toplanırlar. Barry, daha önce zamanda yolculuk yaptığını ve Cisco’nun gördüğü rüyaların birer anı olabileceğini söyler.

Barry, Plan Yapıyor!

Barry, Dr. Wells’e gerçeği itiraf ettirmek için plan yapar. Plana göre Cisco ve Caitlin yaptıkları gözlük ile anıları hatırlayacak ve Cisco geçmişte olanları yani Dr. Wells’in onu öldürdüğü anı hatırlamasına yardımcı olacaktır. Cisco, rüyasında Eobard Thawne yani Dr. Wells ile konuşarak ona gerçekleri itiraf ettirmiştir.

Dr. Wells, Barry’yi Yönlendirir!

Dr. Wells, bir binada çıkan yangın için Barry’yi arar ve oraya yönlendirir. Wells, Barry’ye kollarını hızlı çevirerek hortum yaratmasını ve yangını söndürmesini söyler. Flash, Yangını söndürür ve içeridekileri kurtarır. İçeridekilerden biri de Komiser Singh’in kardeşidir.

Barry, Dr. Wells’e Tuzak Kurar!

Barry, daha önce Reverse Flash ile karşılaştığı odada bulunanın bir yansıma olduğunu anlar ve bir tuzak kurar. Burada iş Cisco’dadır. Wells gelir ve her şeyi itiraf eder. Dedektif West ateş eder. Barry kurşunu yakalayarak Wells’i öldürmesini engellemek ister fakat başaramaz. Ölmüştür. Ama ölen kişi Wells değil Hannibal Bates‘dir. Wells başka bir yerdedir ve Barry ile konuşur. Ama Wells, Barry’ye daha sonra başka bir yerde karşılaşacaklarını söyler. Ve Wells, İris’in peşindedir. Barry’nin bulunduğu her yerde gizli kamera vardır. Barry, İris’i bulmak için hemen yola koyulur.

Reverse Flash, Eddie’yi Kaçırır!

Barry, İris’i kurtarmak isterken Reverse Flash Eddie’yi kaçırır. İris’e eve gitmesini söyleyen Flash, onu bulacağını söyler. Eobard Thawne yani Dr. Wells, Eddie Thawne ile konuşur ve kimliğini açıklar.
[/wpspoiler]

The Flash 1. Sezon 20. Bölüm İnceleme:  Bugüne kadar yayınlanan bölümler içinde bence en iyi bölümdü diyebilirim. Özellikle olayların işleniş şeması mükemmeldi. Cisco ve Caitlin‘in yaptığı anıları gösteren gözlükte ayrı bir güzellik kattı bölüme. Bir an olayların gerçekten tekrar yaşanacağını düşünmedim değil. Diğer taraftan Dr. Wells’in Barry‘yi izlememesi zaten imkansızdı. Diğer taraftan bölümün başına dönecek olursak, yapay zeka Gideon‘un da Barry’nin eseri olduğunu öğrenmek de güzel oldu hani. Ayrıca gelecekte Barry ve İris‘in evlendiğini de öğrenmiş olduk. Bölümün en ilginç kısmı ise Wells‘e tuzak kurdukları kısımdı tabi. Bir an Wells’in ölebileceğini düşünmüştüm. Ama o da hain bir plandı. Reverse FlashEobard Thawne ya da Dr. Wells‘in Eddie’yi neden kaçırdığını henüz anlamadım. Ama mutlaka bir planı vardır.

The Flash 1. Sezon 21. Bölüm Fragman:

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir