1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

BBC First Kanalı Türkiye’ye Geliyor

BBC First Kanalı Türkiye’ye Geliyor
0

İngiliz drama kanalı BBC First, Türkiye’de yayın hayatına başlıyor. İngiliz drama kanalı BBC First, 27 Mayıs 2020’de Türk Telekom Tivibu aracılığıyla ülkemizde de yayın hayatına başlıyor. Les Misérables, Mallorca Files, Doctor Who, MotherFatherSon ve Brexit başta olmak üzere birbirinden iddialı yapımlarla Türkiye yayın hayatına başlayacak olan kanalın dizilerinin set halindeki versiyonlarına da Tivibu Go uygulaması üzerinden ulaşılabilecek.

BBC Studios premium drama kanalı BBC First, BBC Studios’un Türkiye’de yayında olan BBC Earth, BBC World News ve CBebbbies’le birlikte yayın yapan dördüncü kanalı olacak. BBC First, orijinal ve yenilikçi İngiliz dramalarıyla dolu iddialı bir programla geliyor ve izleyicilere Türkçe altayazılı izleme seçeneği de sunuyor.

BBC First’ün hemen yayına alacağı iddialı dizilerin başında Dr. Who geliyor. Türkiye’de de oldukça sevilen ve ülkemizdeki izleyicilerin en çok Dr. Who hayranının bulunduğu 10 ülkeden birini oluştuduğu Türkiye, merakla beklediği 11 ve 12. sezonlara BBC First’le kavuşacak. Kanalın bir diğer ön planda bulunan dizisi ise MotherFatherSon. Medya şirketini konu olan dizinin başrolünde başarılı oyunu Richard Gere bulunuyor.

Ödüllü oyuncuların dizilerini de barındıran BBC First’te, Sherlock dizisiyle büyük üne kavuşan Benedict Cumberbatch’in oynadığı Bir Ayrılık Hikayesi: Brexit ve Oscar Ödülü sahibi Olivia Colman’ın da rol aldığı Victor Hugo uyarlaması Sefiller de izleyenleri bekliyor olacak.

Tüm bu yapımların yanı sıra programda yer alan diğer yapımlar ise; The Mallorca Files, Father Brown, Death in Paradise, Call the Midwife, Shakespeare and Hathaway ve The Durrells yer alıyor. İzleyiciler, Tivibo Go uygulaması sayesinde, dizilerin bölümlerine set halinde de ulaşabilecek ve sırayla izleme olanağı da bulacak.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir