Bir Cumhuriyet Şarkısı Filmi Tarihte Yolculuğa Çıkarmaya Hazırlanıyor
1

1930’lu yıllar Türkiye’sine yolculuk edeceğimiz yılın en çok merak edilen filmlerinden biri olmaya aday Bir Cumhuriyet Şarkısı filmi çekimleri başladı ve oyuncu kadrosu şekillenmeye başladı.

BKM film tarafından yapılan ve yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın’ın olacağı filmin çekimleri başladı. Filmin oyuncu kadrosunda Salih Bademci, Ahmet Rıfat Şungar, Okan Yalabık, Birce Akalay, Ertan Saban, Ali Atay, Afra Saraçoğlu, Çağlar Çorumlu, Melis Sezen ve Emre Karayel rol alacaklar. Salih Bademci ilk Türk operasının bestecisi ve Devlet Sanatçısı unvanını alan ilk isim olan Ahmet Adnan Saygun’a, Ahmet Rıfat Şungar yazar, sinemacı ve heykeltıraş Münir Hayri Egeli’ye, Okan Yalabık İstiklal Marşı’nın bestecisi Zeki Üngör’e, Birce Akalay ilk Türk opera sanatçısı kadın olan Nimet Vahide Hanım’a ve Ertan Saban Mustafa Kemal Atatürk’e hayat verecek. Ali Atay ise Bir Cumhuriyet Şarkısı filminde Münir Hayri rolüne hayat verecek. Emre Karayel ise Atatürk’ün yakın silah arkadaşı Nuri Conker’e hayat verecek. Ayrıca Saygun’un eşi Mediha Hanım rolüyle Melis Sezen, Nükhet karakteriyle Şifanur Gül, Süleyman karakteriyle Mehmet Özgür ve sürpriz bir rolle Bensu Soral yer alıyor.

Çekimleri Ankara’da süren Bir Cumhuriyet Şarkısı filminin 2024 yılının sonlarına doğru beyaz perde’de izleyiciler ile buluşması bekleniyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Enteresan bir kadro olmuş. Bir Cumhuriyet şarkısı filmini şimdiden merak etmeye başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir