1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Westworld İptal Edildi!

Westworld İptal Edildi!
0

HBO’nun bilim kurgusu Westworld sevenlerine üzücü haber! Westworld, 4 sezonun ardından HBO tarafından iptal edildi. Westworld’ün 4. sezon finali 14 Ağustos tarihinde yayınlanmıştı.

Variety’nin haberine göre HBO, Emmy ödüllü bilimkurgu draması Westworld‘ün fişini resmen çekti. Bilim kurgu dizisinin sona erdirilmesi kararında; yapımın yüksek fiyat etiketi, azalan izleyici sayısı ve HBO’nun yeni ana şirketi Warner Bros Discovery’de devam eden program değerlendirme süreci de dahil olmak üzere çok sayıda faktör etkili oldu. Westworld’ün 4. sezon finali, 14 Ağustos’ta yayınlanmıştı. Ortak yaratıcılardan Lisa Foy, daha önce 5. sezon ile ilgili planlarını anlatmıştı, ancak bugün gelen haberle, dizinin devam etmeyeceği kesinleşti.

J.J. Abrams’ın yapımcılığını üstlendiği Westworld’de; Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Ed Harris, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Luke Hemsworth, Aaron Paul, Angela Sarafyan ve James Marsden rol alıyordu. Dördüncü sezon için yeni gelen oyuncular arasında ise Ariana DeBose, Aurora Perrineau ve Daniel Wu yer aldı.

HBO bugün yaptığı açıklamada, “Westwold’ün bu dört sezonunda Lisa (Joy) ve Jonah (Nolan) izleyicileri akıllara durgunluk veren bir yolculuğa çıkardılar ve her adımda çıtayı yükselttiler. Son derece yetenekli oyuncu kadrosu, yapımcıları ve ekibi ile Kilter Films, Bad Robot ve Warner Bros. Television’daki tüm ortaklarımızla birlikte, onlara çok minnettarız. Bu yolculukta onlara katılmak heyecan vericiydi.” dedi.

Diziyi Nolan ile birlikte yaratıcılarından olan Lisa Joy, daha önce 4. sezon finalinin amaçlanan dizi finali olmadığını, ancak geçmiş finallerden daha final gibi hissettirdiğini söylemişti. “Bizim, Dolores gibi anlatacak bir hikayemiz daha var, anlatabilecek miyiz göreceğiz” demişti. Şimdi belli oldu ki; maalesef bu hikaye yarım kaldı.

İlk sezondan beri kadroda yer alan Evan Rachel Wood, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright ve Ed Harris ile birlikte sonraki sezonlarda onlara katılan Tessa Thompson ve Aaron Paul başrollü dizi, dört sezon boyunca 54 Emmy adaylığı ve 9 Emmy kazandı. Reytingleri zaman içinde düşen dizinin 4.sezonu da COVID-19 salgını sebebiyle gecikince, iki sezon arasına oldukça uzun bir zaman girmiş, izleyici diziden uzak kalmıştı.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir