Dizi Tanıtım: “Da Vincis Demons”
1

da-vincis-demons

Starz kanalı 2013 yılında yayına başladığı Da Vincis Demons dizisi ile reyting rekorları kırmıştı. Dizi sadece belli kesime değil birçok kesime hitap etmekteydi. Hatta dizide Türkler de önemli yer sahibiydi. Dizide bir büyücü Türk ve Osmanlı Padişahlarından Bayezid’ta yer almaktadır. Dizinin yazar kadrosu David S. Goyer, Scott M. Gimple, Brian Nelson, Corey Reed gibi 4 kaliteli isimden oluşmaktadır. Dizinin yönetmen koltuğunda ise dizinin yazarlarından David S. Goyer ve Paul Wilmshurst, Jamie Payne gibi üç isim oturuyor.

Dizinin oyuncu kadrosu ise Tom Riley, Laura Haddock, Lara Pulver, Blake Ritson, Elliot Cowan ve Bayezid rolünde Akın Gazi yer alıyor.

Da-Vincis-Demons-season 3

Dizinin konusuna gelecek olursak; “Leonardo Da Vinci, Floransa’nın asi sokaklarında büyüyen ve o dönemin hatta içinde bulunduğumuz dönemin bile en zeki insanlarından biridir. İnanılmaz hayalgücü ve zekası, asi karakteri ve üst düzey elleri sayesinde de o kendini herkesten farklı kılıyor. Babası hanedanlığın önemli üyelerinden olmasına rağmen oğlunu asla kabul etmemiştir. Dönemin Floransa hanedanı Lorenzo, birgün Da Vinci ile çalışır. Ona silah yaptırır. Fakat her millette olduğu gibi orada da hainler vardır ve Lorenzo’yu indirmek isteyeceklerdir. Da Vinci bir yandan bunlara karşı çıkmaya çalışırken diğer yandan birgün kendisine ulaşan Türk bir büyücün peşinden gidecek hem bir kitabı hem de annesini arayacaktır.”

Dizi şu anda 3. sezonu ile devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. konusu harika gibi gözüküyor eğer filmlerini aratmayacak bir şekilde sürükleyici ise almak lazım listeye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir