1. Anasayfa
  2. Yabancı Sinema

Downton Abbey Dizisinin 2. Filmi Geliyor!

Downton Abbey Dizisinin 2. Filmi Geliyor!
0

2010 yılında başlayan ve 6 sezon boyunca ekranlara gelen ve taraflı tarafsız bir çok kesimin beğenesini kanan, 20. yüzyıl başlarındaki İngiltere’ye anlatan Downton Abbey dizisi, 2019 yılında da beyazperdeye transfer olmuştu ve sinema filmi olarak ekranlara gelmişti.. Crawley’lerin King George V ve Queen Mary’nin ziyaretine hazırlanmalarını konu alan bu film, gişede de ciddi bir başarı elde ederken, ardında bazı soru işaretleri bırakmıştı. Bu soru işaretleri ve meraklar son buluyor çünkü serinin 2. filmi Downton Abbey 2 resmen duyuruldu!

2010-2015 yılları arasında yayınlanan ve altı sezon süren dizinin 2019’da filmi de gelmiş ve gişede 230 milyon dolar hasılat elde etmişti. Focus Features ve Carnival Films, ikinci film için hazırlıklara başlandığını duyurdu. Film, 22 Aralık 2021’de açık olan sinemalarda vizyona girecek.

Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Imelda Staunton ve Maggie Smith’in de dahil olduğu orijinal kadronun yer alacağı filmde kadroya Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye ve Dominic West eşlik edecek. Dizinin yaratıcısı Julian Fellowes bir kez daha senaryoyu üstlenirken filmin yönetmenliğini Simon Curtis (My Week with Marilyn) üstlendi.

Downton Abbey’nin ikinci filmi için de süreci hızlandırmış olacak ki hazırlıklara resmi olarak başlanmış durumda. Hatta 2021’in Aralık ayında vizyona girmesi planlanıyor. Eski kadroya ek olarak yeni isimler de Downton Malikanesi’nin ihtişamlı dünyasında kendine yer bulmaya hazırlanıyor üstelik. Hugh Dancy, Nathalie Baye, Laura Haddock ve Dominic West’in karakterleriyle ilgili detaylar şimdilik gizli tutulurken, yeni filmin olay örgüsü de bu sır perdesinin bir parçası.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir