1. Anasayfa
  2. Yerli Dizi

Elif Şafak İmzalı “Aşk” Netflix Dizisi mi Oluyor?

Elif Şafak İmzalı “Aşk” Netflix Dizisi mi Oluyor?
0

Netflix, Man Booker’a aday olan Elif Şafak’ın “Aşk” romanının haklarını satın aldığını resmi olarak duyurdu. Duyuru, Almanya’nın en büyük kitap fuarlarından biri olan The Frankfurter Buchmesse’de yapıldı. Henüz diziyle ilgili detaylar belli olmasa da, kitaptan yola çıkılarak bir senaryonun kaleme alınıp prodüksiyonuna başlanacağı biliniyor.

2011’de tüm dünyadaki okuyucularıyla buluşan ve büyük bir ilgi toplayan Elif Şafak imzalı Aşk romanının konusu ise şöyleydi: Ella Rubinstein’ın hikayesini konu edinen kitapta Ella, kocası ve üç çocuğuyla birlikte yaşayan, iyi bir hayatı olan bir kadındır. Hayatında başarı ve mutluluk konusunda bir eksik yokmuş gibi görünen Ella’nın aslında yaşamında bir boşluk vardır. Bu boşluk da ‘aşk’tan ibarettir. Ella’nın bu sırada yaşamı, 13. yüzyılda yaşayan Mevlana Celaleddin Rumi ve yoldaşı Şems-i Tebrizi ile kesişir. Okuduğu yazı, yaşamının değişmesine neden olacaktır. Aşk kitabı çıktığı dönemde, Türkiye’de 850.000’den fazla kopya satış rakamına ulaşmasının ardından 37 dile çevrildi.

Eğer 7 yüzyıla yayılan hikayesiyle Aşk romanı ekrana aktarılırsa, Netflix‘te yer alan Türk dizilerine dördüncüsü eklenmiş olacak. Bu dizilerden ilki Hakan: Muhafız, ikincisi Beren Saat başrollü henüz yayınlanmayan Atiye iken, üçüncüsü bir lise dizisi olması beklenen Aşk 101 olarak biliniyor.

The Royal Society of Literature üyesi olarak bilinen başarılı yazar Elif Şafak, Kem Gözlere Anadolu, Pinhan, Şehrin Aynaları, Mahrem, Bit Palas, Araf, Med-Cezir, Baba ve Piç, Siyah Süt, Kâğıt Helva, Firarperest, İskender, Şemspare, Havva’nın Üç Kızı gibi kitaplarıyla tüm dünyada tanınıyor. Aşk dizisinin ne zaman hayata geçirileceği henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir