1. Anasayfa
  2. Yabancı Dizi

Gangs of New York, TV Dizisi Olarak Ekranlara Uyarlanacak

Gangs of New York, TV Dizisi Olarak Ekranlara Uyarlanacak
0

Herbert Asbury’nin romanından filme uyarlanan Gangs of New York Martin Scorsese imzasıyla 2002’de beyaz perdeye de taşınmıştı. En iyi yönetmenlik, senaryo, başrol ve görüntü dahil 10 dalda Oscar adaylığı kazanan filmin oyuncu kadrosunda Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz, Daniel Day-Lewis ve Jim Broadbent gibi isimler yer alıyordu.

The Gangs of New York’un dizi uyarlaması için hazırlıklara başlandı. Martin Scorsese’nin ilk iki bölümde yönetmen koltuğuna oturacağı dizi, filmdekinden farklı karakterleri merkezine alacak. Herbert Asbury’nin 1927 tarihli kitabına dayanan “Gangs of New York”, 1800’lerin sonlarında geçiyor ve New York’un rakip çetelerini merkeze alıyor. Miramax TV bünyesinde geliştirilen ve Brett Leonard tarafından kaleme alınan dizinin ilk iki bölümünü Scorsese yönetecek. Scorsese ayrıca dizinin yürütücü yapımcılığını da üstlenecek. Dizi olarak uyarlanacak Gangs of New York, Leonardo DiCaprio, Daniel Day-Lewis ve Cameron Diaz’ın rol aldığı filmle aynı karakterlere odaklanmayacak.

Asbury’nin ilk basımı 1927’de yapılan kitabı, 1800’lerin ortalarından sonlarına kadar New York’taki rakip çeteler arasında yaşanan çatışmaları konu alıyor. Scorsese’nin yapımcılığını üstlendiği ve pilot bölümünü yöneterek Emmy ödülü kazandığı HBO’nun Boardwalk Empire dizisi de bu yılların hemen sonrasında 1920’lerdeki içki yasağı döneminde mafyanın hâkimiyetinde geçen dönemi konu almıştı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir