1. Anasayfa
  2. Öne Çıkanlar

Hakan: Muhafız Dizisi Başarılı Oldu mu?

Hakan: Muhafız Dizisi Başarılı Oldu mu?
0
The Protector Dizi Tanıtımı İçin Tıklayınız

Türkiye’deki üye sayısı da her geçen gün artan Netflix platformu program, dizi ve filmleri sayesinde pek çok ülkede kendine has bir kitle yakalamayı başardı. Herkesin merakla beklediği ilk orijinal yapımı olan ‘Hakan: Muhafız’ (The Protector) ise başaralı oldu mu sorusu merak ediliyor.

Netflix’in orijinal ilk Türk dizisi olan ‘Hakan: Muhafız’, Çağatay Ulusoy ve diğer oyuncu kadrosuyla kafadan ilgi çeken bir yapımdı. Fantastik bir konusunun olması da beklentileri yükseltti. Dizinin ilk sezonunu bitirenler görüşlerini sosyal medyadan paylaştı. ‘Hakan: Muhafız geyikleri, gıybetleri dönmeye başladı. Genel görüş; dizinin başarılı olduğu, ancak beklentileri yüzde 100 karşılayamadığı yönünde oldu.

Rakamlar ne diyor?

İlk sezon itibarıyla kimse yüzde 100 tatmin olmuş değil. Bundan daha doğal bir durum da olamaz. Sonuçta çok sevilen ‘Jet Sosyete’ ya da bir başka dizide de bu geçerli. ‘Hakan: Muhafız’ın yüzde 100 tatmin yaratması istisna olurdu yani… Peki rakamlar ne diyor? Herkesin merakla beklediği şey, elbette dizinin niceliksel başarıydı. Netflix tarafından açıklama yapılması bekleniyordu ve bu bekleyiş artık son buldu.

10 milyondan fazla izlenmiş!

Netflix, 2018’in 4. çeyrek sonuçlarını açıkladı. Veriler arasında ‘Hakan: Muhafız’ dizisinin izlenme rakamları da yer aldı. Aralık ayının ortasında yayınlandığı için otomatik olarak 2018’in 4. çeyrek sonuçları arasında değerlendirilen dizinin, ilk 4 haftada 10 milyondan fazla izlendiği ortaya çıktı. Hiç de fena olmayan bir rakam…

Dizinin en büyük avantajı…

‘Hakan: Muhafız’ dizisinin izlenme rakamlarının yeterli olup olmadığına dair bir fikir yürütmek için çok erken. Sonuçta kıyaslayacağımız başka bir ‘orijinal Türk yapımı’ yok platformun. Bu da aslında dizinin en büyük avantajı. Niceliksel açıdan başarılı olup olmadığına dair bir fikir yürütülemeyeceği için, bekleme sürecine girmiş bulunuyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir